TUS zajęcia dla dzieci i młodzieży

TUS trening umiejętności społecznych Wyspa JP2

W naszej ofercie znajdują się zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych.
Podczas TUS dzieci i młodzież zdobywają umiejętności komunikacji, począwszy od nauki przedstawiania się i prowadzenia przyjaznych rozmów, poprzez opowiadanie o sobie, aktywne słuchanie, po umiejętność samokontroli i okazywania szacunku innym.
Umiejętności społeczne, których uczy TUS, to też bardzo istotna w naszym życiu umiejętność rozpoznawania własnych emocji, radzenia sobie z nimi, radzenie sobie z lękiem, stresem. To również okazywanie zainteresowania uczuciami innych. Zajęcia uczą radzenia sobie z zachowaniami prowokującymi i agresywnymi ze strony innych, oraz jak radzić sobie z odrzuceniem i wykluczeniem.

Trening umiejętności społecznych dla dzieci w wieku 7-9 oraz 10-12 lat.

 Gdzie: Szkoła „ Wyspa JP2” , ul. Radzymińska 118a Warszawa Targówek

 ProwadząceKatarzyna Wojciechowska – 575 260 620

                        Alicja Stokłosa  – 505 013 336

Zajęcia grupowe skierowane są do dzieci z diagnozą ZA, ADHD, agresywnych, nieśmiałych, mających trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z rówieśnikami i dorosłymi, przestrzeganiem norm społecznych, adaptacją do nowych sytuacji.

 Celem zajęć jest:

rozwój umiejętności społecznych

praca nad umiejętnościami komunikacyjnymi

  • trening modyfikowania zachowań na bardziej aprobowane społecznie
  • umiejętność współpracy w grupie
  • praca nad przestrzeganiem zasad
  • uczenie się rozpoznawania emocji i potrzeb
  • odreagowanie napięć emocjonalnych
  • kształtowanie umiejętności rozwiązywania konfliktów

Zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych prowadzone są przez dwóch terapeutów. Nasze grupy są tworzone zgodnie z potrzebami uczestników tak, aby każde dziecko mogło najbardziej efektywnie rozwijać umiejętności społeczne.Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach (max. 7 uczestników), a grupy te są odzwierciedleniem naturalnego środowiska i pozwalają dziecku w bezpiecznych warunkach konfrontować się z rówieśnikami, nawiązywać różnorodne relacje, uczyć się budować przyjaźnie czy rozwiązywać konflikty.

Grupy rozpoczynają pracę semestralnie wrzesień/październik oraz luty/marzec. Nabory odbywają się przez cały rok.

 Osoby zainteresowane treningiem umiejętności społecznych zapraszamy na konsultację z osobą prowadzącą zajęcia. Podczas tego spotkania odbywa się wywiad w rodzicem. Konsultacja z trenerem jest płatna (50 minut – 90 zł).

 Cennik:

zajęcia grupowe TUS – 80 min – 80 zł
zajęcia indywidualne TUS – 60min – 60 zł