WYSPA JP2

WYSPA JP2

Prywatne liceum dwujęzyczne w Warszawie

Szkoła, która zachęca uczniów do rozwoju swoich pasji i zapewnia im edukację w wielu dziedzinach? Nasze prywatne liceum na terenie Targówka w Warszawie, to placówka, w której udzielamy podopiecznym wsparcia w zdobywaniu wiedzy ogólnokształcącej, ze szczególnym naciskiem na wzmacnianie w nich wartości moralnych i katolickich.

Uczniowie są edukowani w zgodzie z podstawą programową oraz dodatkowymi elementami, które obejmują wycieczki krajoznawcze, sportowe i historyczne. Podejmujemy się także współpracy z pobliskim Kościołem, zapewniając wychowankom regularną możliwość spowiedzi, naukę modlitwy i poznawania Pisma Świętego.

Ponadto, propagujemy tworzenie w naszym warszawskim, niepublicznym liceum, dobrze skomunikowanej ze sobą wspólnoty: pedagogów, rodziców oraz młodzieży. Staramy się wykorzystywać nowe technologie w celu kontaktu (np. Przystań Rodzica na stronie internetowej), a także do przekazywania atrakcyjnej i łatwo przyswajalnej wiedzy. Natomiast po zakończonych lekcjach, zapraszamy uczniów do udziału w dodatkowych spotkaniach. Są to: kółko teatralne, chórek czy zajęcia z malarstwa, jak i z przedmiotów ścisłych. Pozwala to młodzieży podejmować świadomy wybór w kierunku rozwijania swoich zdolności i zainteresowań.

W morzU przeciętności wyróżnia nas:

Rzetelna nauka

Dzięki zindywidualizowanemu podejściu i małym klasom pomagamy rozwijać skrzydła każdemu uczniowi.

Przyjazny klimat

To bezpieczeństwo i życzliwa, rodzinna atmosfera będąca wynikiem zarówno kameralności szkoły jak i bliskich relacji między szkołą a domem.

Rozwój duchowy

Stawiamy na wychowanie w duchu wartości katolickich. Pragniemy umożliwić młodemu człowiekowi rozbudzenie i zaspokajanie duchowych pragnień tkwiących w człowieku.

Aktualności

Odbyło się Spotkanie online
dla kandydatów do Liceum

22 maja odbył się Dzień Otwarty – spotkanie online z Dyrektorem Szkoły Panem Tomaszem Cichockim oraz Koordynatorem Liceum – Panią Marleną Olechowską.

W czasie spotkania opowiedzieliśmy o ofercie edukacyjnej szkoły i podzieliliśmy się z Wami pomysłami na rozwój kompetencji kluczowych.

Transmisja spotkania odbyła się na żywo na stronie wydarzenia na Facebooku i na naszym kanale You Tube >>

Dołącz do grona naszych uczniów!

Niebieski Czerwony Biały Fajerwerki 11 listopada Popularny Cytat Post na Facebooku

Szukasz swojego miejsca na ziemi? Zależy Ci na wysokim poziomie nauczania ale też nawiązywaniu wartościowych relacji? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy klasy licealne w oparciu o 8 kompetencji kluczowych, które według raportów dotyczących przyszłości rynku pracy są coraz bardziej cenione przez pracodawców. W zakładce Rekrutacja znajduje się opis procesu naboru, który w tym roku, odbywał się będzie w trybie zdalnym. Już dziś wypełnij formularz zgłoszeniowy. Skontaktujemy się z Tobą i pomożemy bezpiecznie dopłynąć do Wyspy. 

Edukacja na Wyspie JP2 ON-LINE​

Zgodnie z wytycznymi jakie zostały wprowadzone w naszej Kraju na czas epidemii Wyspa JP2 przeniosła swoją aktywność on-line. Lekcje od poniedziałku  16 marca są prowadzone z licealistami na platformie Google Classroom. Uczniowie  pod „okiem” nauczycieli pracują codziennie w godzinach 9.00-14.00 według następującego programu:

poniedziałek: język polski

wtorek: język polski

środa: język angielski, język hiszpański

czwartek: matematyka

piątek: biologia, chemia, geografia, historia, wos

W przyszłym tygodniu mogą pojawić się niewielkie zmiany w zależności od realizacji podstawy programowej.

WYSPA JP2 na Targach EXPO SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH

2 lutego nasza Szkoła prezentowała bogatą ofertę edukacyjną, podczas II edycji Targów Expo Szkół Niepublicznych, organizowanych przez Our Kids Polska.  Kandydaci mogli osobiście poznać pracowników i uczniów Wyspy, porozmawiać o ofercie szkoły i dowiedzieć się czym jest róża wiatrów wyznaczająca nam kierunek. Wszystkich którzy rozpoczęli już proces poszukiwania właściwej szkoły dla swojego dziecka zapraszamy także na Dni Otwarte – być może to będzie nasza wspólna droga. 

PODSUMOWANIE PROJEKTU  
"Poszukiwacze Skarbu JP2"

W okresie wrzesień-grudzień 2019 r. reprezentacji I klasy Liceum uczestniczyli w III edycji projektu „Poszukiwacze Skarbu JP2”. Efektem projektu jest m.in. publikacja wydana przez Centrum Myśli Jana Pawła II, która poza fragmentami tekstów Jana Pawła II o kulturze i młodości, zawiera także opisy projektów kulturalnych zrealizowanych przez uczestników w swoim środowisku lokalnym. Przypominamy, że nasi uczniowie, pod kreatywnym okiem p. Marleny Olechowskiej, przygotowali i przeprowadzili grę terenową w formie escape room. 

Wrażliwy biskup
Podczas pobytu na naszych rekolekcjach, jedna z uczestniczek zachwyciły sylwetki świętych. Postanowiła napisać o św. Mikołaju i namalować jego portret....
Read More "Wrażliwy biskup"
Wywiad z nauczycielem W-F’u
Zapraszamy Was dzisiaj na rozmowę z Panem Piotrem Seremakiem, wychowawcą klasy VIII i nauczycielem wychowania fizycznego. Ile lat pracuje Pan...
Read More "Wywiad z nauczycielem W-F’u"
Kajaki w szkole?
Kayaks at the school? As we, the first class of the high school JP2 waited, a car showed up, meant...
Read More "Kajaki w szkole?"
Wyspa JP2 w Gdańsku?
Drugiego dnia naszego pobytu w szkole pojechaliśmy całą klasą do Gdańska. Mieliśmy cały dzień, aby porozmawiać i pobyć ze sobą....
Read More "Wyspa JP2 w Gdańsku?"
Wrażliwy biskup
Podczas pobytu na naszych rekolekcjach, jedna z uczestniczek zachwyciły sylwetki świętych. Postanowiła napisać o św. Mikołaju i namalować jego portret. Święty Mikołaj nie jest legendarną...
Read More "Wrażliwy biskup"
Wywiad z nauczycielem W-F’u
Zapraszamy Was dzisiaj na rozmowę z Panem Piotrem Seremakiem, wychowawcą klasy VIII i nauczycielem wychowania fizycznego. Ile lat pracuje Pan na Wyspie JP2?Praca to trochę...
Read More "Wywiad z nauczycielem W-F’u"
Kajaki w szkole?
Kayaks at the school? As we, the first class of the high school JP2 waited, a car showed up, meant for us. We all piled...
Read More "Kajaki w szkole?"