WYSPA JP2

WYSPA JP2

Liceum kompetencji kluczowych

Prywatne liceum dwujęzyczne w Warszawie

Szkoła, która zachęca uczniów do rozwoju swoich pasji i zapewnia im edukację w wielu dziedzinach? Nasze prywatne liceum na terenie Targówka w Warszawie, to placówka, w której udzielamy podopiecznym wsparcia w zdobywaniu wiedzy ogólnokształcącej, ze szczególnym naciskiem na wzmacnianie w nich wartości moralnych i katolickich.

Uczniowie są edukowani w zgodzie z podstawą programową oraz dodatkowymi elementami, które obejmują wycieczki krajoznawcze, sportowe i historyczne. Podejmujemy się także współpracy z pobliskim Kościołem, zapewniając wychowankom regularną możliwość spowiedzi, naukę modlitwy i poznawania Pisma Świętego.

Ponadto, propagujemy tworzenie w naszym warszawskim, niepublicznym liceum, dobrze skomunikowanej ze sobą wspólnoty: pedagogów, rodziców oraz młodzieży. Staramy się wykorzystywać nowe technologie w celu kontaktu (np. Przystań Rodzica na stronie internetowej), a także do przekazywania atrakcyjnej i łatwo przyswajalnej wiedzy. Natomiast po zakończonych lekcjach, zapraszamy uczniów do udziału w dodatkowych spotkaniach. Są to: kółko teatralne, chórek czy zajęcia z malarstwa, jak i z przedmiotów ścisłych. Pozwala to młodzieży podejmować świadomy wybór w kierunku rozwijania swoich zdolności i zainteresowań

W morzU przeciętności wyróżnia nas:

Rzetelna nauka

Dzięki zindywidualizowanemu podejściu i małym klasom pomagamy rozwijać skrzydła każdemu uczniowi.

Przyjazny klimat

To bezpieczeństwo i życzliwa, rodzinna atmosfera będąca wynikiem zarówno kameralności szkoły jak i bliskich relacji między szkołą a domem.

Rozwój duchowy

Stawiamy na wychowanie w duchu wartości katolickich. Pragniemy umożliwić młodemu człowiekowi rozbudzenie i zaspokajanie duchowych pragnień tkwiących w człowieku.

Dlaczego w Liceum Wyspa JP2 język polski jest przedmiotem rozszerzonym?

To prawda, że są kierunki, gdzie za rozszerzoną maturę z języka polskiego dostaniesz dużo punktów. Oto niektóre z nich: filologia polska, kulturoznawstwo, informacja naukowa i bibliotekoznawstwo, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, logopedia, kultura i praktyka tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo, publikowanie cyfrowe i sieciowe, dziedzictwo kultury materialnej – ochrona, promocja, gospodarowanie, studia filologiczno-kulturoznawcze, pedagogika, psychologia, praca socjalna, bezpieczeństwo narodowe, lingwistyka stosowana, orientalistyka, filologia angielska, iberystyka, filologia czeska, filologia francuska, filologia włoska, europeistyka, politologia, filozofia, socjologia, etnologia i antropologia kulturowa.

Jednak istnieją jeszcze inne powody, dla których w Liceum Wyspa JP2 mamy tak dużo godzin polskiego i są one bardzo ważne zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Na pewno wiecie, że inni ludzie bardzo często postrzegają nas na podstawie doboru słów, właściwej intonacji bądź płynności wypowiedzi.
Poprawne mówienie sprawia, ze jesteśmy lepiej rozumiani przez odbiorców, łatwiej nawiązujemy kontakty i szybciej się uczymy. Język jest nie tylko obrazem naszego wnętrza, ale także naszego intelektu.

Profesor Jan Miodek, jeden ze współczesnych autorytetów w sprawach o języku polskim,  pisał: „ Im sprawniejszy język, tym kontakt z innymi ludźmi będzie skuteczniejszy i łatwiejszy. Język jest podstawowym narzędziem naszego funkcjonowania w społeczeństwie, a granice naszego języka są granicami naszego świata. Przecież myślimy właśnie w języku. Praca nad językiem jest zatem najefektywniejszą pracą nad myślą, nad naszym intelektem. O tym nie można zapominać”.

Dlatego na lekcjach języka polskiego w Liceum Wyspa JP2 uczymy się:
– precyzyjnego wyrażania naszych myśli,
– logicznego myślenia,
– analizy tekstu i formułowania na ich podstawie własnych opinii,
– dyskusji,
– argumentowania,
– tworzenia prezentacji.


Wisienką na torcie jest wygłoszenie przemówienia przed innymi licealistami na wybrany temat. W tym roku tematy były niezwykle ciekawe, a przemówieniom towarzyszyło wiele emocji.

Aktualności

XIX Rajd Rowerowy
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w najbliższym rajdzie rowerowym. Rejestracja poprzez link —> Zapisz się <—
Więcej "XIX Rajd Rowerowy"
Obiady
Od najbliższego poniedziałku 05.09.2022 r. uruchamiamy nowy system zamawiania obiadów w naszej szkole.Obiady będzie można zamawiać poprzez aplikację zamowposilek.pl.Więcej szczegółów wraz instrukcją jak się zarejestrować i korzystać z aplikacji znajduje...
Więcej "Obiady"
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 01.09.2022 r. o godz. 18.00 w kościele przy parafii św. Marka Ewangelisty w Warszawie, przy ul. Zamiejskiej 6. Po zakończonej mszy świętej...
Więcej "Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023"

Okiem Licealisty

Wywiad z nauczycielem W-F’u
Zapraszamy Was dzisiaj na rozmowę z Panem Piotrem Seremakiem, wychowawcą klasy VIII i nauczycielem wychowania...
Więcej "Wywiad z nauczycielem W-F’u"
Kajaki w szkole
Kayaks at the school? As we, the first class of the high school JP2 waited,...
Więcej "Kajaki w szkole"
Wyspa JP2 w Gdańsku
Drugiego dnia naszego pobytu w szkole pojechaliśmy całą klasą do Gdańska. Mieliśmy cały dzień, aby...
Więcej "Wyspa JP2 w Gdańsku"