WYSPA JP2

WYSPA JP2

SZKOŁA KOMPETENCJI PRZYSZŁOŚCI

O nas

Misja szkoły

Kształtujemy uczniów w oparciu o wartości chrześcijańskie, rzetelną naukę i kontakt z przyrodą. Inspirujemy dzieci i młodzież do odpowiedzialnych zadań, dając im przykład dobrego życia jak nas nauczał Jan Paweł II.

Kompetencje przyszłości

Liceum Wyspa JP2 stawia na rozwój kompetencji kluczowych, zwanych również kompetencjami przyszłości, poprzez stawianie ciągle nowych i ambitnych wyzwań dla młodzieży.

Roża wiatrów

Nauka w Prywatnym Liceum Wyspa JP2, to nie tylko rzetelna nauka, to również przyjazny klimat i poczucie bezpieczeństwa, to także rozwój duchowy i fizyczny poprzez różnego rodzaju wyprawy sportowe.

Kadra

Kadra Wyspy JP2 to ludzie z poczuciem humoru, z zaangażowaniem i pasją pracujący z naszą młodzieżą, kierujący się wartościami chrześcijańskimi i dbający o dobre relacje.

Odtwórz film na temat Szukasz dla siebie drogi rozwoju? Wyspa JP2

W MORZU PRZECIĘTNOŚCI WYRÓŻNIA NAS:​

Rzetelna nauka

Dzięki zindywidualizowanemu podejściu i małym klasom pomagamy rozwijać skrzydła każdemu uczniowi.

Przyjazny klimat

To bezpieczeństwo i życzliwa, rodzinna atmosfera będąca wynikiem zarówno kameralności szkoły jak i bliskich relacji między szkołą a domem.

Rozwój duchowy

Stawiamy na wychowanie w duchu wartości katolickich. Pragniemy umożliwić młodemu człowiekowi rozbudzenie i zaspokajanie duchowych pragnień tkwiących w człowieku.

Szkoła, która zachęca uczniów do rozwoju swoich pasji i zapewnia im edukację w wielu dziedzinach? 

Nasze prywatne liceum na terenie Targówka w Warszawie, to placówka, w której udzielamy podopiecznym wsparcia w zdobywaniu wiedzy ogólnokształcącej, ze szczególnym naciskiem na wzmacnianie w nich wartości moralnych i katolickich.

Uczniowie są edukowani w zgodzie z podstawą programową oraz dodatkowymi elementami, które obejmują wycieczki krajoznawcze, sportowe i historyczne. Podejmujemy się także współpracy z pobliskim Kościołem, zapewniając wychowankom regularną możliwość spowiedzi, naukę modlitwy i poznawania Pisma Świętego.

Ponadto, propagujemy tworzenie w naszym warszawskim, niepublicznym liceum, dobrze skomunikowanej ze sobą wspólnoty: pedagogów, rodziców oraz młodzieży. Staramy się wykorzystywać nowe technologie w celu kontaktu (np. Przystań Rodzica na stronie internetowej), a także do przekazywania atrakcyjnej i łatwo przyswajalnej wiedzy. Natomiast po zakończonych lekcjach, zapraszamy uczniów do udziału w dodatkowych spotkaniach. Są to: kółko teatralne, chórek czy zajęcia z malarstwa, jak i z przedmiotów ścisłych. Pozwala to młodzieży podejmować świadomy wybór w kierunku rozwijania swoich zdolności i zainteresowań.

Jak jest na Wyspie JP2?

Przekonajcie się sami jak wygląda od wewnątrz Liceum Wyspa JP2. Przedstawiamy kilka zdjęć i materiałów filmowych o naszej codzienności i ważnych chwilach w naszej szkole. 

Odtwórz film na temat Budynek Wyspa JP2

studniówka

Odtwórz film na temat Studniówka 2023 Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące Wyspa JP2

Wigilia szkolna

Odtwórz film na temat Wigilia 2022 Wyspa JP2

Rekolekcje Adwentowe

Odtwórz film na temat Rekolekcje adwentowe Wyspa JP2

Zielona szkoła

Biała Szkoła

Odtwórz wideo

Nasza Wyspa

Wycieczki szkolne, a liderzy jutra

W dzisiejszym świecie, gdzie zmiany są jedyną stałą, a przyszłość rysuje się w barwach nieznanych wyzwań, rola edukacji wciąż ewoluuje. W naszej szkole rozumiemy, że wiedza to dopiero początek drogi....
Więcej "Wycieczki szkolne, a liderzy jutra"

Mistrzowie rozwiązywania problemów

Wierzymy, że edukacja to coś więcej niż tylko przekazywanie wiedzy. To proces, który ma na celu przygotowanie młodych ludzi do aktywnego, świadomego i pełnego wyzwań życia w społeczeństwie XXI wieku....
Więcej "Mistrzowie rozwiązywania problemów"

Korzystanie z różnych źródeł wiedzy

Umiejętność korzystania z różnorodnych źródeł wiedzy staje się nie tylko cenną umiejętnością, ale wręcz koniecznością. W Liceum Wyspa JP2 przykładamy ogromną wagę do tego, aby nasi uczniowie nie tylko posiadali...
Więcej "Korzystanie z różnych źródeł wiedzy"

Umiejętność współżycia w zespole

Sukces zależy nie tylko od indywidualnych talentów, ale przede wszystkim od umiejętności współpracy. W naszej szkole stawiamy na rozwój kompetencji społecznych naszych uczniów. Wiemy, że prawdziwa siła tkwi w zespole,...
Więcej "Umiejętność współżycia w zespole"

aktualności

XXI Rajd Rowerowy ,,Za papieżem na rowerze”

Serdecznie zapraszamy na Rajd Rowerowy, który odbędzie się w sobotę 18.05.2024 r. Jest to świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu zarówno w gronie rodziny jak i do poznania nowych osób.Wydarzenie rozpoczyna...
Więcej "XXI Rajd Rowerowy ,,Za papieżem na rowerze”"

Wspólnie kształtujmy przyszłość – Przekaż 1,5% podatku na rzecz Liceum Wyspa JP2

W naszej szkole każdego dnia pracujemy nad tym, aby nasi uczniowie wyrastali na świadomych, empatycznych i odpowiedzialnych ludzi. Wierzymy, że siła naszej społeczności leży w relacjach, które budujemy - opartych...
Więcej "Wspólnie kształtujmy przyszłość – Przekaż 1,5% podatku na rzecz Liceum Wyspa JP2"