WYSPA JP2

WYSPA JP2

SZKOŁA KOMPETENCJI PRZYSZŁOŚCI

O nas

Misja szkoły

Kształtujemy uczniów w oparciu o wartości chrześcijańskie, rzetelną naukę i kontakt z przyrodą. Inspirujemy dzieci i młodzież do odpowiedzialnych zadań, dając im przykład dobrego życia jak nas nauczał Jan Paweł II.

Kompetencje przyszłości

Liceum Wyspa JP2 stawia na rozwój kompetencji kluczowych, zwanych również kompetencjami przyszłości, poprzez stawianie ciągle nowych i ambitnych wyzwań dla młodzieży.

Roża wiatrów

Nauka w Prywatnym Liceum Wyspa JP2, to nie tylko rzetelna nauka, to również przyjazny klimat i poczucie bezpieczeństwa, to także rozwój duchowy i fizyczny poprzez różnego rodzaju wyprawy sportowe.

Kadra

Kadra Wyspy JP2 to ludzie z poczuciem humoru, z zaangażowaniem i pasją pracujący z naszą młodzieżą, kierujący się wartościami chrześcijańskimi i dbający o dobre relacje.

Odtwórz film na temat Szukasz dla siebie drogi rozwoju? Wyspa JP2

W MORZU PRZECIĘTNOŚCI WYRÓŻNIA NAS:​

Rzetelna nauka

Dzięki zindywidualizowanemu podejściu i małym klasom pomagamy rozwijać skrzydła każdemu uczniowi.

Przyjazny klimat

To bezpieczeństwo i życzliwa, rodzinna atmosfera będąca wynikiem zarówno kameralności szkoły jak i bliskich relacji między szkołą a domem.

Rozwój duchowy

Stawiamy na wychowanie w duchu wartości katolickich. Pragniemy umożliwić młodemu człowiekowi rozbudzenie i zaspokajanie duchowych pragnień tkwiących w człowieku.

Szkoła, która zachęca uczniów do rozwoju swoich pasji i zapewnia im edukację w wielu dziedzinach? 

Nasze prywatne liceum na terenie Targówka w Warszawie, to placówka, w której udzielamy podopiecznym wsparcia w zdobywaniu wiedzy ogólnokształcącej, ze szczególnym naciskiem na wzmacnianie w nich wartości moralnych i katolickich.

Uczniowie są edukowani w zgodzie z podstawą programową oraz dodatkowymi elementami, które obejmują wycieczki krajoznawcze, sportowe i historyczne. Podejmujemy się także współpracy z pobliskim Kościołem, zapewniając wychowankom regularną możliwość spowiedzi, naukę modlitwy i poznawania Pisma Świętego.

Ponadto, propagujemy tworzenie w naszym warszawskim, niepublicznym liceum, dobrze skomunikowanej ze sobą wspólnoty: pedagogów, rodziców oraz młodzieży. Staramy się wykorzystywać nowe technologie w celu kontaktu (np. Przystań Rodzica na stronie internetowej), a także do przekazywania atrakcyjnej i łatwo przyswajalnej wiedzy. Natomiast po zakończonych lekcjach, zapraszamy uczniów do udziału w dodatkowych spotkaniach. Są to: kółko teatralne, chórek czy zajęcia z malarstwa, jak i z przedmiotów ścisłych. Pozwala to młodzieży podejmować świadomy wybór w kierunku rozwijania swoich zdolności i zainteresowań.

Jak jest na Wyspie JP2?

Przekonajcie się sami jak wygląda od wewnątrz Liceum Wyspa JP2. Przedstawiamy kilka zdjęć i materiałów filmowych o naszej codzienności i ważnych chwilach w naszej szkole. 

Odtwórz film na temat Budynek Wyspa JP2

studniówka

Odtwórz film na temat Studniówka 2023 Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące Wyspa JP2

Wigilia szkolna

Odtwórz film na temat Wigilia 2022 Wyspa JP2

Rekolekcje Adwentowe

Odtwórz film na temat Rekolekcje adwentowe Wyspa JP2

Biała Szkoła

Odtwórz wideo

Aktualności

Dzień otwarty 2024

https://wyspajp2.pl/liceum/wp-content/uploads/2023/03/Wyspa-JP2-Spot-promocyjny.mp4 Zapraszamy serdecznie na kolejny Dzień Otwarty, który odbędzie się 2 marca 2024 r. o godzinie 10.00 w budynku szkoły na ul. Radzymińskiej 118a. W planie:– Prezentacja szkoły prowadzona przez...
Więcej "Dzień otwarty 2024"

KONKURS na 10-lecie Wyspy

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym z nagrodami zorganizowanym z okazji 10-lecia Naszej Wyspy. Co trzeba zrobić, aby wziąć udział? -Zrób zdjęcie w górach, nad morzem lub w...
Więcej "KONKURS na 10-lecie Wyspy"