Weronika Widłak

Weronika Widłak

Ukończyła Filologię Francuską na Uniwersytecie Warszawskim, choć nie uczyła się francuskiego w szkole. Pasja do francuskiego rozwijana w domu popchnęła ją do nauki hiszpańskiego w Liceum im. Miguela de Cervantesa. Język hiszpański najpierw zachwycił ją podobieństwem do francuskiego, a potem swoją odmiennością i różnorodnością. Obu tych języków  uczyła w Szkole Podstawowej i „STRUMIENIE” oraz w Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej i Gimnazjum „Samuel”.

Od wielu lat jest związana ze Stowarzyszeniem Amp Futbol, które wprowadziło do Polski piłkę nożną osób po amputacjach i działa na jej rzecz. Jako wolontariuszka pomagała w kontaktach z francusko- i hiszpańskojęzycznymi drużynami oraz rozwijała pierwszą w Polsce akademię piłkarską dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi. Wiernie kibicuje tej inicjatywie oraz reprezentacji Polski w ampfutbolu.

Bardzo lubi pracę z ludźmi, a szczególnie z młodzieżą. Żeby uczyć hiszpańskiego w szkole, zdobyła certyfikat DELE C1 i ukończyła kurs pedagogiczno-metodyczny dla nauczycieli tego języka.

W swojej pracy chce ukazywać uczniom różnorodność świata oraz umacniać w nich przekonanie, że zawsze da się znaleźć wspólny język.

Prywatnie żona i mama czterech córek.