Kadra

Tomasz Cichocki

dyrektor, nauczyciel religii

Absolwent UKSW – teolog, katecheta. Ukończył Podyplomowe Studium Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim oraz Kurs  kwalifikacyjny „Zarządzanie Oświatą”.

18 lat pracował w Gimnazjum 145 im. Jana Pawła II przy ul. Krasiczyńskiej, 7 lat pracował w 46 LO im. Stefana Czarnieckiego przy ul. Żuromińskiej.

Osiągnięcia: W zakresie dydaktyczno-wychowawczym: opracował autorski program zajęć pozalekcyjnych: „Śladami Jana Pawła II”, a następnie stworzył Klub pod nazwą: „Śladami Jana Pawła II po ścieżkach wiary i prawdy” – za który otrzymał nagrodę Instytutu Papieża Jana Pawła II w roku 2008 i 2009 w kategorii – praca z uczniem zdolnym. W roku 2011 – jego uczennica została laureatką Mazowieckiego Konkursu Papieskiego.

Jest pomysłodawcą i organizatorem Zielonych Szkół Śladami Jana Pawła II. Wprowadził cykliczne weekendowe wyjazdy tematyczne dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej z zakresu duchowości oraz  wyjazdy letnie i zimowe o charakterze rekreacyjno-formacyjnym. W ostatnich latach rozszerzył ofertę zajęć o spływy kajakowe i dzielnicowy rajd rowerowy „Za Papieżem na rowerze”. Co roku prowadzi Koncert Galowy na zakończenie Dzielnicowych Dni Papieskich na Targówku.

Przepis na szczęście? Jedna żona, dzieci oraz czas w ciszy w kaplicy. 

Joanna Kulej

wicedyrektor, nauczyciel matematyki

Ukończyła Fizykę Medyczną i Nauczycielską na Uniwersytecie Wrocławskim, Geografię na Uniwersytecie Warszawskim i Matematykę na UKSW. Przepełniona nabytą wiedzą poczuła zew do jej przekazywania młodszemu pokoleniu, co czyni z pasją i przyjemnością.

Jest nauczycielem z ośmioletnim doświadczeniem, uczyła w Liceum Ogólnokształcącym im. M. J. Piłsudskiego w Warszawie oraz w Szkole Strumienie Stowarzyszenia Sternik. Na dobre osiadła na Wyspie JP2 gdzie poza nauczaniem matematyki i wychowawstwem pełni rolę Wicedyrektora.

Kocha młodzież, bardzo lubi wyprawy z uczniami, lekcje wychowawcze często organizuje na łonie natury. Pasjonuje się tematyką wychowawczą, pedagogiczną i filozoficzną. 

Prywatnie jest szczęśliwą żoną i matką trójki dzieci. Relaksuje się czytając i pływając (niekoniecznie jednocześnie) a limitowany wolny czas najchętniej spędzałaby nad morzem i w górach. Na co dzień siły i energię czerpie z życia duchowego. Twierdzi, że stałe podłączenie do Nieba to perpetum mobile – niezawodna i niewyczerpywalna bateria.

Marlena Olechowska

nauczyciel języka polskiego

Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować. 

(Johann Wolfgan Goethe)

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, pełna wiary i sympatii do ludzi.

Pracowała z różnymi grupami wiekowymi z wielu kręgów kulturowych, co zachęciło ją do poszukiwania i wzbogacania własnego warsztatu metodycznego. Ukończyła studia podyplomowe z metodyki nauczania języków obcych i glottodydaktyki języka polskiego. Uważa, że język mówi bardzo wiele o człowieku, dlatego należy go pielęgnować i rozwijać.

Pasjonują ją również relacje z drugim człowiekiem, wspieranie młodych ludzi w wyborze szkoły, kierunku studiów lub zawodu zgodnego z ich osobowością, umiejętnościami. Postanowiła wykorzystać tę swoją chęć pomocy i zdobyła dyplom szkolnego doradcy zawodowego na SWPS w Warszawie.

Na co dzień uwielbia spędzać aktywnie czas w gronie rodziny, przygotowując smaczne, ale zdrowe przekąski.

Agnieszka Cichocka

nauczyciel matematyki i informatyki

Absolwentka Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego na UKSW.

Od 2008 roku z zaangażowaniem uczy matematyki i informatyki w gimnazjum oraz szkole podstawowej.

Sukcesy w nauczaniu potwierdzone osiągnięciami uczniów – liczni laureaci konkursów matematycznych: dzielnicowych, wojewódzkich jak i międzynarodowych.

Oprócz realizowania podstawy programowej lubi grać z dziećmi w gry planszowe oraz organizować wyjścia kulturalne.

Prywatnie uwielbia doprowadzać kaktusy do kwitnięcia, poznaje tajniki kociej natury i bardzo dużo czyta.

Piotr Bukowski

nauczyciel j. angielskiego, plastyki i zajęć artystycznych

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Podyplomowego Studium Pedagogicznego. Swoje umiejętności pedagogiczne przez lata doskonalił prowadząc zajęcia z dziećmi w różnych grupach wiekowych oraz z młodzieżą. Technika prowadzonych zajęć obejmuje rysunek, malarstwo, ceramikę oraz style mieszane. Lekcje te spotykają się z dużym zainteresowaniem ze strony słuchaczy, niejednokrotnie stając się inspiracją do ich samodzielnych inicjatyw. W świecie  twórczości dziecięcej odnajduje inspiracje do własnych poszukiwań artystycznych – oprócz pracy pedagogicznej zajmuje się malarstwem. Najchętniej zajmuje się tematyką pejzażu. W 2014 roku obronił pracę doktorską w dziedzinie sztuk na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ma również wieloletnie doświadczenia w nauczaniu języka angielskiego. Interesuje się filmem, muzyką, klasyką motoryzacji, bardzo lubi  grać na gitarze. 

Weronika Widłak

nauczyciel hiszpańskiego

Ukończyła Filologię Francuską na Uniwersytecie Warszawskim, choć nie uczyła się francuskiego w szkole. Pasja do francuskiego rozwijana w domu popchnęła ją do nauki hiszpańskiego w Liceum im. Miguela de Cervantesa. Język hiszpański najpierw zachwycił ją podobieństwem do francuskiego, a potem swoją odmiennością i różnorodnością. Obu tych języków  uczyła w Szkole Podstawowej i „STRUMIENIE” oraz w Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej i Gimnazjum „Samuel”.

Od wielu lat jest związana ze Stowarzyszeniem Amp Futbol, które wprowadziło do Polski piłkę nożną osób po amputacjach i działa na jej rzecz. Jako wolontariuszka pomagała w kontaktach z francusko- i hiszpańskojęzycznymi drużynami oraz rozwijała pierwszą w Polsce akademię piłkarską dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi. Wiernie kibicuje tej inicjatywie oraz reprezentacji Polski w ampfutbolu.

Bardzo lubi pracę z ludźmi, a szczególnie z młodzieżą. Żeby uczyć hiszpańskiego w szkole, zdobyła certyfikat DELE C1 i ukończyła kurs pedagogiczno-metodyczny dla nauczycieli tego języka.

W swojej pracy chce ukazywać uczniom różnorodność świata oraz umacniać w nich przekonanie, że zawsze da się znaleźć wspólny język.

Prywatnie żona i mama czterech córek.

Ewa Kawulska

nauczyciel przyrody

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku geografia (UMCS w Lublinie) oraz podyplomowych na kierunku przyroda (SWPR w Warszawie).

Przez kilkanaście lat rysowała mapy, które od pięciu lat wykorzystuje w pracy w szkole oraz podczas swoich podróży. Lubi wracać do Azji, podziwiać jej uroki z pociągu, autobusu jak również z grzbietu konia. Jednak jej numerem 1 jest Polska. Swoją pasją poznawania świata stara się zarazić uczniów, męża Tomasza oraz synów Szymona i Marka.

Adam Glazer

nauczyciel w-f

Absolwent studiów magisterskich na kierunku Wychowanie Fizyczne (Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej I Turystyki im. Haliny Konopackiej w Pruszkowie), podyplomowych na kierunku Matematyka (WSSP w Lublinie).

Jest nauczycielem od trzech lat. Wcześniej doskonalił swoje umiejętności wychowawcze podczas praktyk studenckich oraz pełniąc rolę opiekuna kolonijnego. Dwa lata pełnił funkcję asystenta trenera rocznika 2005 oraz rok rocznika 2012 w klubie KS Polonez.

Na Wyspie dba o aktywność sportową naszych podopiecznych oraz pełni rolę wychowawcy.

Rolę wychowawczo – dydaktyczną pełni również w Szkole Podstawowej nr 380 im Jana Pawła II.

Aktywnie uczestniczy w życiu szkół organizując dla dzieci zajęcia i turnieje sportowe.  W swojej pracy stawia na indywidualny kontakt z uczniem i rodzicem.

Swoją pasję sportową rozwijał od dziecięcych lat. Jego największym zamiłowaniem jest i była piłka nożna. W latach dziecięcych był piłkarzem w klubach sportowych. Ze sportowych pasji po za piłką nożną rozwija się i szkoli innych z pływania, narciarstwa. Stawia również pierwsze kroki w snowboardzie.

Po za pracą z dziećmi i sportem pomaga starszym osobom. Lubi również zwierzęta (zwłaszcza psy), podróże, nowe znajomości oraz oglądać filmy i kabarety.

„Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”

Marta Gryzińska

nauczyciel j. polskiego

Studiując filologię polską na Uniwersytecie Śląskim, wybrała specjalność nauczycielską. Już wtedy wiedziała, że zdobyta wiedza musi być dla innych użyteczna. Życiowe decyzje pognały ją do Warszawy, gdzie pracowała przez pięć lat w Zespole Szkół nr 74. Ukończyła też dwuletnie Podyplomowe Studia Dziennikarskie na UKSW, dzięki którym wprowadzała uczniów w tajniki „czwartej władzy”. W szkole pracowała przy organizacji różnych imprez m.in. przy „Warszawskim Seminarium Wychowania Przez Sztukę”, tworzyła z młodzieżą przedstawienia teatralne.

Uwielbia podróżować. Odwiedziła już niejeden zakątek świata. Z plecakiem przemierzyła Chiny, na rowerze góry Ałtaj, a z mężem we dwoje na motocyklu kraje Bliskiego Wschodu. Upewniło ją to, że podróże naprawdę kształcą.

W wolnych chwilach lubi śpiewać, grać na gitarze i pasjami oglądać filmy.

W szkole chciałaby zarażać młodych myśleniem, że literatura nie musi być nudna, o ile potraktuje się ją, jako podręcznik do nauki życia.

Alicja Stokłosa

pedagog szkolny, terapeuta pedagogiczny

Ukończyła Akademie Pedagogiczną w Krakowie na kierunku Pedagogika Specjalna oraz Uniwersytet Warszawski, gdzie otrzymała tytuł magistra. Uprawnienia terapeuty pedagogicznego otrzymała kończąc Podyplomowe Studia Terapii Pedagogicznej z elementami Systemu Montessori w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Swój warsztat zawodowy szlifowała pracując jako pedagog, terapeuta, nauczyciel Montessori i trener- szkoleniowiec. Przez wiele lat związana zawodowo ze Stowarzyszeniem Sternik. Ukończyła liczne kursy kwalifikacyjne z zakresu metodyki nauczania, wsparcia i terapii uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz technik uczenia się. Prowadząc warsztaty oraz godziny wychowawcze, z dużym zaangażowaniem, uczy jak się uczyć. Pracując z uczniem pomaga odnaleźć indywidualny styl uczenia się i rozwijać go tak, aby proces przyswajania i utrwalania wiedzy był procesem twórczym, angażującym wyobraźnię i pamięć oraz odwoływał się do poznanych już treści. Szczęśliwa żona i mama. Miłośniczka gotowania, natury i tarty cytrynowej.

Krzysztof Goliński

Absolwent Collegium Bobolanum filii Papieskiego Wydziału Teologicznego na kierunku pedagogika chrześcijańska (edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna). Poza studiami pasjonuje się sprawami pomocy innym. W tym celu ukończył kurs dokształcający z wolontariatu na Papieskim Wydziale Teologicznym Collegium Joanneum.

Krzysztof jest u progu kariery nauczycielskiej, jednak od lat pracuje z dziećmi jako wychowawca na obozach. W czasie wolnym poza spędzaniem czasu z żoną i córką, lubi przebywać na łonie natury tam czuje najlepsze warunki do wyciszenia i rozmowy z Bogiem. Siłę do działania i ciągłego kształcenia się odnajduje w wierze i swojej rodzinie.

Agnieszka Pieńkowska

Kierownik ds. administracyjno-prawnych

Absolwentka Wydziału Polonistyki, kierunku logopedia ogólna i kliniczna na Uniwersytecie Warszawskim. Ostatnie lata spędziła pracując w obsłudze klientów firm transportowych zajmując kierownicze stanowisko. Część swojego wolnego czasu poświęca katolickiej wspólnocie Effatha Le Mashiah, gdzie zarówno formuje się jak i może wykorzystywać swoje talenty i charyzmaty.

Wolne lubi spędzać wśród przyjaciół, podróżując oraz podziwiając piękno stworzenia w otaczającej nas przyrodzie. Od niedawna również rozwija się grając na gitarze. 

Siłę do życia czerpie z bliskiej relacji z Bogiem z którym wszystko jest możliwe!
FacebookInstagram