Prywatna szkoła podstawowa w Warszawie

Nasze grono pedagogiczne wspiera dzieci już od samego początku ich ścieżki edukacyjnej, aż do pierwszego ważnego egzaminu ósmoklasisty i dalszej nauki ogólnokształcącej. Prywatna szkoła podstawowa i licealna znajduje się w Warszawie, na dzielnicy Targówek. Uczęszczają do niej również osoby z położonych niedaleko miejscowości. Dokładamy wszelkich starań, aby udzielane przez nas lekcje oraz dodatkowe zajęcia czy wycieczki, przebiegały w poszanowaniu dla chrześcijańskich wartości i utrwalały je w uczniach. W tym celu zabieramy ich na regularne modlitwy i spotkania w pobliskiej parafii.

W podstawowej szkole niepublicznej przykładamy także szczególną wagę do utrzymywania dobrego kontaktu zarówno z podopiecznymi, jak i z ich rodzicami. Mają oni dostęp do dziennika elektronicznego czy kalendarza, który informuje o planowanych przez nas wydarzeniach, wycieczkach lub testach próbnych. W ramach przygotowania do egzaminów udzielamy z kolei korepetycji w formie całorocznych kursów z matematyki oraz języków polskiego i angielskiego. Na stronie internetowej mogą Państwo poznać osiągnięcia naszych wychowanków. Dotyczą nie tylko nauki, ale również nagród sportowych. Wśród innych ośrodków edukacyjnych na terenie Warszawy, Targówek z naszą prywatną placówką posiada bardzo dobre wyniki, świadczące o skuteczności realizowanego przez nas programu.

Dziennik uczniA z czasów kwarantanny

Wszyscy żeglujemy po nowych wodach, szukamy nowych lądów i przygód! Dzięki pomysłowi p. Konrada Tarnopolskiego podróż naszych uczniów została uwieczniona, zapisana w annałach dziejów człowieka, dla następnych pokoleń. Może kiedyś jakiś historyk czy e-archeolog znajdzie te historie w e-butelce? Może te opowieści staną się istotnym źródłem historycznym? Uczniowie pisali dzienniki swoich podróży – tworzyli źródło historyczne.

Podobno, gdy w 1655 roku zamknęli Uniwersytet w Cambridge, to 23-letni Izaak Newton wynalazł rachunek różniczkowy. Zerknijcie jakich odkryć dokonali nasi uczniowie w czasie pobytu w domu spowodowanego stanem pandemii.

Dziękujemy za udział w zabawie „100 na 100”

Coral and Orange Patterned Cute Desktop Wallpaper

Od 12 maja nasza społeczność szkolna przygotowywała się do radosnego i duchowego świętowania setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Z tej okazji zorganizowaliśmy akcję „100 na 100” i każdego dnia publikowaliśmy posty konkursowe. Uczniowie rozwiązywali także wymagające zadania-extra z kategorii: sport, kultura,   duchowość, intelekt i miłosierdzie.

Wytrwali uczestnicy akcji otrzymali nagrody bo jak świętować to na całego!

Trwa rekrutacja online na rok szkolny 2020/2021

Szukasz bezpiecznej szkoły dla swojego dziecka? Zależy Ci na wysokim poziomie nauczania ale też nawiązywaniu wartościowych relacji? W zakładce Rekrutacja znajduje się opis procesu naboru, który w tym roku, odbywał się będzie w trybie zdalnym. Już dziś wypełnij formularz zgłoszeniowy. Skontaktujemy się z Tobą i pomożemy bezpiecznie dopłynąć do Wyspy. 

15. rocznica śmierci Jana Pawła II

W tym roku obchodzimy rocznicę śmieci naszego Patrona w szczególnie trudnym dla nas wszystkich czasie. W związku z tym, nasi nauczyciele nagrali dla uczniów i ich rodziców filmy, na których czytają fragmenty tekstów Jana Pawła II oraz dzielą się krótkimi refleksjami. Po więcej zajrzyjcie na nasz profil na Facebook’u.

Trwa akcja „Laptop dla Ucznia”

W związku z pandemią COVID-19, 25 marca rozpoczęło się nauczanie zdalne w szkołach. Niestety wielu uczniów, choć ma dostęp do internetu, nie ma w domu odpowiedniej ilości komputerów, która odpowiadałaby potrzebom rodziny. Obecnie wielu rodziców pracuje zdalnie a w wielu rodzinach lekcje online odbywa kilkoro dzieci jednocześnie. Takie potrzeby występują także wśród uczniów naszej szkoły.

Tutaj zamieszczamy link do akcji #LaptopDlaUcznia. Prosimy o wsparcie uczniów w tej formie edukacji.

Akcja organizowana jest przez Fundację Salvatti, która zakupi laptopy i przekaże je do szkół.

W imieniu swoim oraz Fundacji będziemy wdzięczni za każde wsparcie.

Kształcimy na odległość

Ministerstwo Edukacji Narodowej, zmieniło przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Zostały także określone zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzono możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

Zgodnie z zaleceniami, bezpieczeństwo uczniów i ich możliwości psychofizyczne są dla nas priorytetem. Ustalając z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniamy m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia a także bierzemy pod uwagę zasady bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną.

Zachęcamy do zapoznania się z całością komunikatu oraz rozporządzeniem MEN >>

Zapraszamy na dni otwarte dla kandydatów do klas 1-3

Zapraszamy serdecznie kandydatów do klas 1-3 na Lekcje Otwarte. Tematem lekcji będzie KOSMOS. 

  • Lekcja 1 odbędzie się w języku angielskim, poprowadzi ją Pan Piotr Bukowski. 
  • Lekcję 2 poprowadzi Pani pedagog Alicja Stokłosa.
  • Lekcję 3 poprowadzi Pan Krzysztof Goliński, nauczyciel kl. 1.

Daty spotkań zostaną podane jak tylko sytuacja w kraju ulegnie poprawie. Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej oraz profilu na Facebooku.

Na lekcje obowiązują zapisy: telefoniczne (780340135) lub drogą mailową (szkola@wyspajp2.pl).

Zapraszamy do kontaktu, jeśli poszukujesz miejsca z duszą.

Spektakl pt. „Opowieść wigilijna” w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej

Co łączy Ebenezera Scrooga z Grzegorzem Bogdewiczem? Co wspólnego ma Karol z siejącym grozę duchem? I dlaczego Święta Bożego Narodzenia są tak ważne?

Tego wszystkiego dowiedzieli się nasi Wyspiarze podczas oglądania spektaklu pt. „Opowieść wigilijna” przygotowanego przez grupę teatralną Wyspy JP2. Nie było łatwo połączyć talenty uczniów klasy 5, 6, 7 i 8 w jednym przedstawieniu, ale się udało – niektórzy grali aż 3 role, inni po dwie.

Grupa teatralna Wyspy JP2 prowadzona jest przez p. Martę Gryzińską we współpracy z pedagogiem szkolnym – p. Alicję Stokłosę. Przed spektaklem w świąteczny nastrój wprowadził nas chór prowadzony przez p. Agnieszkę Gołaszewską. Wszystkich, którzy są chętni rozwijać swoje talenty aktorskie i przekraczać siebie na scenie – ZAPRASZAMY!

Uwaga! Ogłaszamy plebiscyt na nazwę dla grupy teatralnej – propozycje można przesyłać na adres mailowy Szkoły.

 odbył się już XV RAJD ROWEROWY „Za Papieżem na rowerze”

Już po raz 15. wyruszyliśmy w ślad za Janem Pawłem II. Tym razem towarzyszyło nam także rozważanie nad życiem i nauczaniem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym roku naszym punktem docelowym był Instytut Prymasowski – powołany do istnienia w 1957 roku przez Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wszystkich chętnych do udziału w naszej inicjatywie zapraszamy na kolejną edycję już w maju 2020 r.

Client Logo
Martyna absolwentka

Jestem absolwentką gimnazjum Wyspa JP2 i chcę powiedzieć, że dobrze wspominam spędzony tam czas. Ja i inni uczniowie mieliśmy dobry kontakt z nauczycielami, co jest zasługą tak małej szkoły. Trzeba też wspomnieć o ciastach przygotowywanych przez nas na ,,Słodką Jutrznię''. To był bardzo miły punkt dnia w poniedziałki. Małym minusem były lekcje WF, (nie mówię tu o godzinie tygodniowo na basenie),ponieważ z powodu braku sali gimnastycznej, odbywały się rzadko. Mogę polecić tą szkołę każdemu kto marzy aby czuć się dobrze i chodzić do niej z przyjemnością.

Client Logo
Marysia uczennica

Rok, który spędziłam na Wyspie JP2 był niezapomnianą przygodą. Wyjazd integracyjny z przyjaznym nastawieniem wprowadził mnie w społeczność wyspiarzy. Małe klasy, dużo wycieczek i cudowni nauczyciele spowodowały, że codziennie z chęcią przychodziłam do szkoły. Pierwsze piątki miesiąca, wyjazdy rekolekcyjne i dni skupienia były wspaniałym dopełnieniem mojej edukacji w ósmej klasie. Pan dyrektor jest przemiłym człowiekiem i cieszę się, że dzięki niemu ta szkoła może się rozwijać . Polecam serdecznie każdemu Tę szkołę naprawdę tworzą ludzie z wartościami. Większość z nich uczyła nasze córki. Pasjonaci, którzy potrafią dzielić się wiedzą, doświadczeni nauczyciele i po prostu mądrzy ludzie. Bardzo polecam. A uczniom życzę, by mogli kontynuować tu naukę aż do matury 🙂

Client Logo
Pani Katarzyna mama ucznia

Tę szkołę naprawdę tworzą ludzie z wartościami. Większość z nich uczyła nasze córki. Pasjonaci, którzy potrafią dzielić się wiedzą, doświadczeni nauczyciele i po prostu mądrzy ludzie. Bardzo polecam. A uczniom życzę, by mogli kontynuować tu naukę aż do matury 🙂

Client Logo
Filip uczeń

Wyspa JPII, jest super szkołą. Czasami miałem zły humor i mi się nie podobała, ale zazwyczaj tak. Super dyrekcja i nauczyciele. Fajna atmosfera. Nie da opisać się Wyspy słowami, trzeba to po prostu przeżyć na własnej skórze. W tej szkole widać działanie Ducha Świętego a Pan Dyrektor jest takim naszym "Jego" przedstawicielem. Super pomysły na Wyspie, super wyjazdy. Szkoła pokazuje najważniejsze wartości, o których dziś zapominamy tzn. co to jest miłość, co to jest przyjaźń, jak żyć, jak się modlić. Jednym zdaniem - super szkoła.

Client Logo
Zuzia absolwentka

Bardzo dobrze wspominam lata na Wyspie. Spotkałam się tam z cudownymi ludźmi i niesamowitą kadrą. Nauczyciele dali możliwość realizowania własnych pomysłów. Dzięki temu mieliśmy żywe drzewko na wigilię szkolną czy bal na koniec szkoły. Wyjazdy rekolekcyjne naprawdę wzbogaciły mnie duchowo i pozostał mi po nich ogrom dobrych wspomnień. Na przerwach nigdy się nie nudziłam, a jak szłam do sekretariatu czy gabinetu dyrektora niczego nie musiałam się obawiać

Client Logo
Malwina absolwentka

Szkołę wspominam bardzo dobrze. Nauczyciele w większości byli jednocześnie wymagający jak i wyrozumiali. Atmosfera i ludzie na tyle cudowni, że szkoła stanowiła niemal drugi dom.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
FacebookInstagram