forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Kalendarz

Pełny widok
99 Urodziny JP2 PDF Drukuj Email

O wystających nogach i wiosłach, czyli co robiliśmy w 99 Urodziny Papieża :)

 

urodziny JP2

W 99 urodziny naszego patrona, św. Jana Pawła II nie wyruszyliśmy na rowery z racji burzy! Jednak najodważniejsi z odważnych udali się w kursie na przygodę. I działo się!

Odwiedziliśmy BUW (Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego) którą poświęcił Papież 11 czerwca 1999 roku. Z jednego z największych ogrodów dachowych w Europie podziwialiśmy, w przerwie między burzami, panoramę Warszawy.

W Szarym Domu na Wiślanej Urszulanki Serca Jezusa Konającego zwiedzaliśmy warszawski dom Jana Pawła II. To tu skromny wikary Karol Wojtyła przyjeżdżał raz, dwa razy w miesiącu przez 23 lata m.in. w drodze z Krakowa na KUL:) w międzyczasie stał się biskupem, kardynałem aż pewnego dnia wyjechał do Rzymu i...

W mieszkaniu świętej Urszuli Ledóchowskiej i potem Karola Wojtyły siostra Maria Płonka znakomicie opowiadała nam historię patronki, oraz dawała świadectwo o cudzie, którego była świadkiem. Każdy z nas mógł powierzyć intencje tym hojnym i pracowitym Świętym Ludziom, w których bliskości tak fizycznej się znaleźliśmy.

Siedzieliśmy na łóżku świętego (które jak się okazało było lekko przykrótkie i Kardynał Wojtyła, jak sam twierdził, wietrzył sobie nogi;).

Kolejnym celem naszej wyprawy był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, wszak Karol Wojtyła uwielbiał kajaki. Pływaliśmy w basenie na łodzi czteroosobowej niczym na galerze! Na specjalnych urządzeniach konkurowaliśmy kto przepłynie najszybciej 250 metrów. Zwyciężyli, w kategorii nauczyciel: p. Piotr, w kategorii dziewczyny: Agnieszka, w kategorii chłopaki: Filip.:)
Obserwowaliśmy warszawskie zawody w wioślarstwie na Wiśle. Odbyliśmy też krótkie rozmowy okrągłego stołu. Negocjacje zakończyły się sukcesem, szczęśliwie wróciliśmy do domów! ;)

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.