forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Kalendarz

Pełny widok
Rekolekcje Wielkopostne AD 2019 PDF Drukuj Email

Wielkopostne Dni Skupienia

Wlkp Dn Skup-2019 - front

 

Rekolekcje wg Absolwentki, czyli okiem i piórem Igi Panuszewskiej:

W ostatni weekend marca, jako absolwentka Wyspy, miałam przyjemność brać udział w wielkopostnych dniach skupienia pod hasłem „Koło fortuny". Rekolekcje odbyły się w miejscowości Suchcice i był to czas wyciszenia oraz wspaniała możliwość na przygotowanie do zbliżających się świąt wielkanocnych.

Pobyt rozpoczął się w piątek, wtedy też odbyła się droga krzyżowa, na którą wybraliśmy się nocą do lasu. Pod gwiazdami mieliśmy okazję być świadkami dialogu toczącego się między Jezusem a jednym z nas (jego twórcami byli absolwenci Piotrek i Dawid). Mieliśmy również okazję oddać swoje grzechy w symboliczny sposób przybijając gwoździe do krzyża.

W sobotę dzień rozpoczęliśmy tradycyjnie jutrznią. Dyrektor szkoły Pan Tomasz Cichocki przedstawił nam przypowieść o pracownikach winnicy. Tego dnia miejsce miała także adoracja Najświętszego Sakramentu, dla chętnych również nocą. Podczas dnia mieliśmy okazję spędzić czas wolny na spacerach oraz jednoczeniu z naturą. Niektórzy zjednoczyli się aż nadto, wskakując do stawu znajdującego się na przeciwko domu, w którym mieszkaliśmy.
Kulminacyjnym punktem dnia było tworzenie własnych kół fortuny. Podczas tego zadania uczniowie mieli okazję na wykazanie się kreatywnością i umiejętnościami. A także mogli zastanowić się nad swoim życiem jako winnicą – przebywaniem koło fortuny…

W niedzielę z bólem serca wróciliśmy do Warszawy. Rekolekcje zakończyliśmy mszą świętą w kościele Św. Marka.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.