forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Kalendarz

Pełny widok
O szkole PDF Drukuj Email

Niepubliczne Gimnazjum Wyspa JP2 powstało w 2012 roku. To miejsce, które wyróżnia się rzetelnością i solidnością w morzu przeciętności.
W wyniku reformy edukacji w 2017 roku zostało przekształcone w Szkołę Podstawową.

Szkoła Podstawowa „Wyspa JP2” to edukacja na wysokim poziomie oraz wsparcie w procesie wychowania w duchu wartości katolickich. To wyspa skarbów, którymi są nasi Uczniowie. Naszą pasją jest praca z młodzieżą i na rzecz młodych! Wiemy, co młodzież lubi, co ją pociąga, jak do niej dotrzeć i jak z nią pracować.

W budowaniu koncepcji dobrej i ciekawej szkoły pomogły nam dwie osoby:
Józef z Nazaretu - mistrz w wychowaniu i pracy
Karol Wojtyła - mistrz w nauce i wierze

 

Wyciąg ze Statutu:


Art. 4

1. Gimnazjum jest szkołą, której całokształt działalności opiera się na systemie wartości chrześcijańskich głoszonych przez Kościół Katolicki. Szkoła w szczególności kieruje się nauką Św. Papieża Jana Pawła II

Art. 7

1. Zasady i wartości chrześcijańskie stanowią fundament procesu wychowawczego i mają być ukazywane przykładem życia przede wszystkim przez nauczycieli i osoby pełniące funkcje kierownicze w szkole.

(…)

3. Szkoła wspiera rozwój religijny uczniów, który stanowi źródło motywacji do podejmowania wysiłku własnego rozwoju. Wrażliwość i otwartość na wartości wyznawane, odkrywane i realizowane - warunkuje wzrastanie w dojrzałości osobowej zarówno wychowanków, jak i wychowawców.

Cały statut oraz wszelkie dokumenty dotyczące naszej szkoły są do wglądu w sekretariacie.

 

 

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.