forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 

Kalendarz

Pełny widok
Co nas wyróżnia PDF Drukuj Email

Rzetelna naukarzetelna nauka

Na Wyspie stworzyliśmy warunki do maksymalnego wykorzystania przez uczniów swoich możliwości i talentów. Stawiamy na małe klasy: maksymalnie do 16 osób. Dzięki zindywidualizowanemu podejściu niezbędną pomoc w swoim rozwoju otrzymają zarówno uczniowie zdolni jak i młodzież przeżywająca trudności w rozwinięciu skrzydeł. Lubimy: porządek, wysoką kulturę i rzetelną pracę na lekcji. To umożliwia naszym uczniom efektywną edukację oraz rozwój i kształtowanie własnej osobowości.

Poza realizacją podstawy programowej nasi uczniowie mają rozszerzony język polski, matematykę oraz język angielski.

 

 

Przyjazny klimat

przyjazny klimat1 s

To bezpieczeństwo i życzliwa, rodzinna atmosfera będąca wynikiem zarówno kameralności szkoły jak i bliskich relacji między szkołą a domem. Wzajemne więzi zacieśniają się w trakcie wycieczek, m.in. na „zielone szkoły” a także podczas rodzinnych spotkań świątecznych czy wspólnych wyjść do teatru.
Realizujemy model wychowania, w którym rolę pierwszych wychowawców spełniają rodzice, a nauczyciele ich w tym czynnie wspierają. W pracy z uczniami przyświeca nam zasada „kochać i wymagać”. Dzięki byciu małą społecznością oraz funkcjonowaniu dziennika elektronicznego nasza szkoła zapewnia lepszą kontrolę oraz szybszą reakcję w przypadku zaistnienia negatywnych postaw.


Rozwój duchowy

duchowy rozwoj 1-sStawiamy na wychowanie w duchu wartości katolickich. Pragniemy umożliwić młodemu człowiekowi rozbudzenie i zaspokajanie duchowych pragnień tkwiących w człowieku.

Wśród naszych propozycji stałymi działaniami są:
- Jutrznia – raz w tygodniu spotkamy się przy psalmie, ciastku i herbacie
- Szkoła Modlitwy – w I piątki miesiąca spotykamy się w zaprzyjaźnionej parafii, gdzie ksiądz proboszcz przybliża nam Boga od podszewki, wielu uczniów korzysta też z możliwości spowiedzi.
- Dni skupienia – dwa razy w roku, podczas Adwentu i Wielkiego Postu, nasi uczniowie wypływają na głębię: młodzież uczestniczy w trzydniowych rekolekcjach, podczas których na warsztatach, adoracji, wycieczkach i innych przygotowanych zajęciach, ma szansę na refleksję i pogłębienie swego życia duchowego

 

 

Wyprawy sportowe

wyprawy sportowe-sBiorąc przykład z naszego Mistrza – Karola Wojtyły – chcemy nie tylko przekazywać wiedzę i zasady życiowe, ale pomagać w osobistym rozwoju poprzez „BYCIE Z UCZNIEM” - poza murami szkoły, podczas doświadczania pozaszkolnej rzeczywistości, w trakcie wypraw, zmagań sportowych, poznawania swoich granic.

W ramach WF-u alternatywnego raz w miesiącu w sobotę organizowane są zajęcia lub wyprawy sportowe, bardzo często z udziałem ojców lub całych rodzin. Nasi uczniowie chodzą po górach, biegają na nartach, biorą udział w spływach kajakowych i rajdach rowerowych „Za Papieżem na rowerze”. Odkrywają w ten sposób piękno przyrody, wartość ojczyzny oraz… samych siebie.

wyprawy sportowe 2

 

 

 

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.