forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Kalendarz

Pełny widok
Nauczyciele PDF Drukuj Email

.....................................................................................................................................................

Tomek kajak 72

Tomasz Cichocki - 
dyrektor, nauczyciel religii

Absolwent UKSW – teolog, katecheta. Ukończył Podyplomowe Studium Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim oraz Kurs  kwalifikacyjny "Zarządzanie Oświatą".

18 lat pracował w Gimnazjum 145 im. Jana Pawła II przy ul. Krasiczyńskiej, 7 lat pracował w 46 LO im. Stefana Czarnieckiego przy ul. Żuromińskiej.

Osiągnięcia: W zakresie dydaktyczno-wychowawczym: opracował autorski program zajęć pozalekcyjnych: „Śladami Jana Pawła II”, a następnie stworzył Klub pod nazwą: „Śladami Jana Pawła II po ścieżkach wiary i prawdy” – za który otrzymał nagrodę Instytutu Papieża Jana Pawła II w roku 2008 i 2009 w kategorii - praca z uczniem zdolnym. W roku 2011 – jego uczennica została laureatką Mazowieckiego Konkursu Papieskiego.

Jest pomysłodawcą i organizatorem Zielonych Szkół Śladami Jana Pawła II. Wprowadził cykliczne weekendowe wyjazdy tematyczne dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej z zakresu duchowości oraz  wyjazdy letnie i zimowe o charakterze rekreacyjno-formacyjnym. W ostatnich latach rozszerzył ofertę zajęć o spływy kajakowe i dzielnicowy rajd rowerowy „Za Papieżem na rowerze”. Co roku prowadzi Koncert Galowy na zakończenie Dzielnicowych Dni Papieskich na Targówku.

Przepis na szczęście? Jedna żona, dzieci oraz czas w ciszy w kaplicy.

 Kulejasia-ss

 

Joanna Kulej -
wicedyrektor, nauczyciel matematyki

Ukończyła Fizykę Medyczną i Nauczycielską na Uniwersytecie Wrocławskim, Geografię na Uniwersytecie Warszawskim i Matematykę na UKSW. Przepełniona nabytą wiedzą poczuła zew do jej przekazywania młodszemu pokoleniu, co czyni z pasją i przyjemnością.

Jest nauczycielem z ośmioletnim doświadczeniem, uczyła w Liceum Ogólnokształcącym im. M. J. Piłsudskiego w Warszawie oraz w Szkole Strumienie Stowarzyszenia Sternik. Na dobre osiadła na Wyspie JP2 gdzie poza nauczaniem matematyki i wychowawstwem pełni rolę Wicedyrektora.

Kocha młodzież, bardzo lubi wyprawy z uczniami, lekcje wychowawcze często organizuje na łonie natury. Pasjonuje się tematyką wychowawczą, pedagogiczną i filozoficzną. 

Prywatnie jest szczęśliwą żoną i matką trójki dzieci. Relaksuje się czytając i pływając (niekoniecznie jednocześnie) a limitowany wolny czas najchętniej spędzałaby nad morzem i w górach. Na co dzień siły i energię czerpie z życia duchowego. Twierdzi, że stałe podłączenie do Nieba to perpetum mobile – niezawodna i niewyczerpywalna bateria.

 

 Marlenka-s

 

Marlena Olechowska - 
nauczyciel języka polskiego

 Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować. 

(Johann Wolfgan Goethe)

 

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, pełna wiary i sympatii do ludzi.

Pracowała z różnymi grupami wiekowymi z wielu kręgów kulturowych, co zachęciło ją do poszukiwania i wzbogacania własnego warsztatu metodycznego. Ukończyła studia podyplomowe z metodyki nauczania języków obcych i glottodydaktyki języka polskiego. Uważa, że język mówi bardzo wiele o człowieku, dlatego należy go pielęgnować i rozwijać.

Pasjonują ją również relacje z drugim człowiekiem, wspieranie młodych ludzi w wyborze szkoły, kierunku studiów lub zawodu zgodnego z ich osobowością, umiejętnościami. Postanowiła wykorzystać tę swoją chęć pomocy i zdobyła dyplom szkolnego doradcy zawodowego na SWPS w Warszawie.

Na co dzień uwielbia spędzać aktywnie czas w gronie rodziny, przygotowując smaczne, ale zdrowe przekąski.

 

Agnieszka Cichocka

  Agnieszka Cichocka - 
nauczyciel matematyki
i informatyki

 

Absolwentka Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego na UKSW.

Od 2008 roku z zaangażowaniem uczy matematyki i informatyki w gimnazjum oraz szkole podstawowej.

Sukcesy w nauczaniu potwierdzone osiągnięciami uczniów – liczni laureaci konkursów matematycznych: dzielnicowych, wojewódzkich jak i międzynarodowych.

Oprócz realizowania podstawy programowej lubi grać z dziećmi w gry planszowe oraz organizować wyjścia kulturalne.

Prywatnie uwielbia doprowadzać kaktusy do kwitnięcia, poznaje tajniki kociej natury i bardzo dużo czyta.

 

 Aga-Ksiezopolska-www

Agnieszka Księżopolska - 
nauczyciel języka angielskiego

Absolwentka SWPS na kierunku anglistyki ze ścieżką tłumaczeniową oraz podyplomowych studiów nauczania języka angielskiego.

Przez kilka lat pracowała w międzynarodowej korporacji.

Od 2016 roku nauczyciel w gimanzjum i przedszkolu. Swoją pasją do języka angielskiego oraz Wychowania do Życia w Rodzinie  (i do życia w ogóle) chciałaby zarażać uczniów. W młodym człowieku widzi potencjał, którego - jak twierdzi - "nam dorosłym nie wolno zlekceważyć".

Dorastająca podczas pontyfikatu Św. Jana Pawła II, wychowaywana na jago nauczaniu i kochająca go całym sercem - w swojej pracy z młodymi wzorce czerpie właśnie z jego wskazań.

Interesuje się psychologią, tańcem i literatu- rą angielską. Bardzo lubi podróżować i chodzić po górach.

 


 

piotr bukowski 

Piotr Bukowski -
nauczyciel angielskiego, 
plastyki i zajęć artystycznych

 Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Podyplomowego Studium Pedagogicznego. Swoje umiejętności pedagogiczne przez lata doskonalił prowadząc zajęcia z dziećmi w różnych grupach wiekowych oraz z młodzieżą. Technika prowadzonych zajęć obejmuje rysunek, malarstwo, ceramikę oraz style mieszane. Lekcje te spotykają się z dużym zainteresowaniem ze strony słuchaczy, niejednokrotnie stając się inspiracją do ich samodzielnych inicjatyw. W świecie  twórczości dziecięcej odnajduje inspiracje do własnych poszukiwań artystycznych - oprócz pracy pedagogicznej zajmuje się malarstwem. Najchętniej zajmuje się tematyką pejzażu. W 2014 roku obronił pracę doktorską w dziedzinie sztuk na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ma również wieloletnie doświadczenia w nauczaniu języka angielskiego. Interesuje się filmem, muzyką, klasyką motoryzacji, bardzo lubi  grać na gitarze. 

 

50--ES-TC-s

 

Ewa Smoleń - nauczyciel geografii

Lata doświadczenia w zawodzie sprawiają, że jest Nauczycielem przez duże „N”.

Tytuł magistra geografii na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego;

Studia Podyplomowe z zakresu pedagogiki opiekuńczej i wychowawczej w ODN Fundacji Wspierania Rehabilitacji i Integracji Osób Niepełnosprawnych;

Studia Podyplomowe z zakresu polityki i zarządzania oświatą na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego – to uprawnienia, które nie są kolejnymi dyplomami zdobiącymi ściany,  ale świadectwem realnych umiejętności.

Dobrze wie, jak prowadzić rozwój edukacyjny uczniów i nauczycieli ponieważ jest egzaminatorem gimnazjalnym oraz ekspertem MEN w zakresie awansu zawodowego nauczycieli i opiekunem studentów pedagogiki z Uczelni Warszawskiej w ramach projektu „Nauczyciel Doskonały – jakość podstawą sukcesu”.

Na lekcjach geografii jeździ palcem po mapie, a prywatnie - na skraj Puszczy Kampinoskiej, gdzie - poznając przyrodę i niezwykle ciekawą historię tego miejsca - korzysta z aktywnych form wypoczynku. Wolne chwile wypełniają jej książki, które zawsze dotyczą  świata – podróży i postaci historycznych.

Ma dwie dorosłe córki, bez których nie poznałaby „świata uczniów”.

Marzenia? Tak, marzenia się spełniają!

 

 Agnieszka Gołaszewska-www

Agnieszka Gołaszewska -

nauczyciel hiszpańskiego

 Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku Pedagogika oraz Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego oraz iberystyki w Uniwersytecie SWPS. Kocha pracę z dziećmi i młodzieżą. Pierwsze kroki w tym zawodzie stawiała na obozach letnich jako wychowawca kolonijny, później rozpoczęła pracę w przedszkolu i szkole.

 

Powołanie do pracy jako nauczyciel odkryła już jako dziecko. Najważniejszą dla niej rzeczą w procesie nauczania jest zaszczepienie zamiłowania do Hiszpanii i krajów latynoamerykańskich, ich kultury oraz języka.

To z czym nie potrafi się rozstać to muzyka, książki, sport (snowboard)  i oczywiście język hiszpański. Wakacje chętnie spędza nad polskim morzem opalając się godzinami bądź żeglując na mazurskich jeziorach, jednak jej ulubioną porą roku jest zima.

 Kulej Julia www

Julia Kulej -
nauczyciel języka niemieckiego

Ukończyła filologię germańską w Wyższej Szkole Lingwistycznej w Częstochowie z zamiarem przekazywania wiedzy o języku naszych sąsiadów dzieciom i młodzieży. Pracowała na wielu poziomach edukacyjnych – w podstawówce, gimnazjum, technikum i liceum oraz była wychowawcą internatu. Stwierdziła, że choć do każdej grupy wiekowej potrzeba nieco innego podejścia, to dogadywanie się, rozbudzanie pasji i obserwowanie owoców swojej pracy w osiągnięciach młodego człowieka daje jej radość i satysfakcję, których nie da się wycenić. 

Prywatnie żona i mama trójki dzieci. Jej pasją, płynącą z talentu muzycznego, jest gitara i pieśni uwielbienia, pamiętane jeszcze z czasów, gdy śpiewała z zespołem muzyki chrześcijańskiej. Uwielbia rodzinne wyprawy w góry i spacery po lesie. Najlepiej zaś odpoczywa przy kubku gorącej herbaty, sam na sam z książką.

 

 

 Konrad Tarnopolski-s

Konrad Tarnopolski - 
nauczyciel religii, historii i WOS

Politolog i teolog, którego pasją jest historia. Pasją tą dzieli się entuzjastycznie z dziećmi i młodzieżą, wcześniej w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. J. Grotowskiego, obecnie na Wyspie JP2.

Pokazuje świat dużym i małym. Dla dorosłych organizuje otwarte spacery w ramach portalu "Warszawa z buta", dla mniejszych gry i wycieczki po mieście, a najmniejszych - własnych urwisów Jacka, Romka i Irenkę - zabiera gdzie się tylko da. Jako przewodnik i wychowawca zwiedza różne zakątki Polski, co dzielnie znosi żona Dorota.

Prowadzi w swojej parafii spotkania "Twierdza Jana Pawła II". Jest pracownikiem  Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego na Uniwersytecie Warszawskim.

alt

Witold Baj - nauczyciel fizyki

Absolwent Wydziału Matematyki i Fizyki rzeszowskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Ukończył też podyplomowe studia na kierunku Inżynieria Oprogramowania na Politechnice Rzeszowskiej.

Pracę w szkole rozpoczął jeszcze przed powstaniem gimnazjów i coś na ten temat wie. Pasją do fizyki i technik komputerowych stara sie zarazić uczniów. Chyba z powodzeniem, skoro osiągają sukcesy w konkursach (np.: "Lwiątko" , "Młodzi Fizycy Targówka", kuratoryjnych). W pracy z uczniem stawia na eksperymenty (które uczniowie uwielbiają) i logiczne wnioskowanie. Pamiętając jednocześnie że: "Są na świecie rzeczy, o kktórych nie śniło sie filozofom". Organizuje wyjazdy na pokazy fizyczne i nne imprezy popularnonaukowe, które cieszą sie sporym powodzeniem wśród uczniów.

Oprócz pracy zawodowej akumulatory ładują mu: rodzina (żona i dwoje dzieci), gra na gitarze elektrycznej, słuchanie muzyki, książka, film. Ważnym drogowskazem życiowym jest Jan Paweł II.

 


dr Karolina Wójciuk –
nauczyciel biologii i chemii

 Absolwentka pięcioletnich dziennych studiów magisterskich na AP w Siedlcach kierunku biologia środowiska, które ukończyła w 2005 roku z wyróżnieniem uzyskując tytuł magistra biologii. Dwa lata później 2007 ukończyła pięcioletnie dzienne studia magisterskie na kierunku chemii analitycznej Wydziału Nauk Ścisłych tej samej uczelni. W okresie tym ukończyła również podyplomowe studia: fizyka z astronomią na UW oraz pedagogikę resocjalizacyjną na WSP Pedagogium. Od 2006 roku związana z ośrodkiem resocjalizacyjnym. Od stycznia 2007 roku również zatrudniona w jednostce naukowo-badawczej w Warszawie. Do roku 2010 na stanowisku biologa obecnie na stanowisku asystenta - chemika. W czerwcu 2011 uzyskała tytuł doktora nauk chemicznych. Kilka lat później również została doceniona jej praca dydaktyczno-wychowawcza z młodzieżą i została wyróżniona nagrodą Ministra Sprawiedliwości.

Jest osobą interdyscyplinarną i ciągle rozwija swoje zainteresowania. Uwielbia przyrodę, naukę i pracę z młodzieżą. Jest aktywnym naukowcem, co potwierdza szereg publikacji. W nauczaniu stosuje innowacyjne metody oparte na zaleceniach neurodydaktyki i aktywizujące ucznia.

 

 Kawulska Ewa www  

Ewa Kawulska - 
nauczyciel przyrody

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku geografia (UMCS w Lublinie) oraz podyplomowych na kierunku przyroda (SWPR w Warszawie).

Przez kilkanaście lat rysowała mapy, które od pięciu lat wykorzystuje w pracy w szkole oraz podczas swoich podróży. Lubi wracać do Azji, podziwiać jej uroki z pociągu, autobusu jak również z grzbietu konia. Jednak jej numerem 1 jest Polska. Swoją pasją poznawania świata stara się zarazić uczniów, męża Tomasza oraz synów Szymona i Marka.

 

 

 Dalecka Wioleta

 Wioleta Dalecka - 

nauczyciel języka polskiego

Związana z Uniwersytetem im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie realizowała dwie specjalizacje nauczycielską i komunikacji językowej. W tych dwóch obszarach stara się działać. Na jej koncie można znaleźć - z jednej strony - studencką telewizję, organizację konferencji, wystąpienia  publiczne czy liczne akcje wolontariackie; z drugiej strony - praktyki w wiejskiej szkole podstawowej, gimnazjum i warszawskim liceum. 

Uważa, że człowiek powinien cały czas się rozwijać i spędzić życie kreatywnie. Co roku planuje sobie kolejne wyzwania, które skrupulatnie wykreśla ze swojego kalendarza.  

Na Wyspie chce, nie tylko nauczać ale - przede wszystkim - dać uczniom narzędzia do samodzielnego rozumienia świata i wybierania wartości, które są dobre i płyną z Góry.  

 

 Podemski Marek

 

Marek Podemski - nauczyciel muzyki

Tytuł magistra sztuki zdobył w 2006 roku na kierunku edukacja muzyczna - studiował na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Wcześniej ukończył Studium Organistowskie przy Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie.                 

Od 2007 roku sprawuje funkcję muzyka kościelnego – organisty w parafii św. Barnaby Apostoła na warszawskim Zaciszu. Od 2008 roku uczy gry na instrumentach klawiszowych w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 108 im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Z pasją i zaangażowaniem odkrywa i rozwija muzyczne talenty dzieci i młodzieży. Jego najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu jest jazda na rowerze i spacery. Z muzyką w sercu.

 Piotr Seremak-s

Piotr Seremak - nauczyciel w-f 

Absolwent AWF w Białej Podlaskiej. Już w trakcie studiów zaczął zarażać dzieci swoimi pasjami do windsurfingu i narciarstwa zjazdowego na obozach sportowych.

Wyznaje zasadę: w ucznia trzeba się wsłuchać
i podążać za nim. A także: jak wakacje to tylko nad morze, jak zima to tylko góry.

Jest nauczycielem z czteroletnim doświadczeniem. Na Wyspie, poza dzieleniem się miłością do sportu, pełni funkcję administratora budynku.

Wolne chwile spędza grając w tenisa stołowego.  

Prywatnie ojciec Marysi, Basi i Martusi, mąż cudownej żony Pauliny. Swoją siłę i energię czerpie z lektury Pisma Świętego.

 Mateusz  Puchowski  

Mateusz Puchowski - 
pedagog szkolny

Mateusz Puchowski z wyboru pedagog
i terapeuta uzależnień. Jego marzenie to być zajętym nicnierobieniem, co jest nieosiągalne
na ten moment :)
Uczniowie kojarzą go z pytaniem: "Chcesz o tym porozmawiać?"

 

 

 

---Andrzej Kochański
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Turystyka i Rekreacja a także I stopnia  Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im Krzysztofa Komedy w Warszawie Obecnie kontynuuje naukę na II stopniu ( specjalność: fortepian pod kier. Wojciecha Kamińskiego).
Doświadczenie zdobywał ucząc w muzycznej szkole Maestro, w przedszkolu, a także prowadząc liczne warsztaty muzyczne.  Jest członkiem wielu projektów muzycznych ( Beata Orbik Band, Czerwieńsza Strona Jabłka, EPA).  Nastawiony pozytywnie do pracy jako nauczyciel muzyki pragnie pokazać ciekawszą stronę tego przedmiotu.
W wolnych chwilach jeździ na wycieczki rowerowe po kraju i grywa w piłkę siatkową

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.