forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Spotkanie w Episkopacie PDF Drukuj Email

Spotkanie na wysokim szczeblu

 

konferencja-front

 

30 i 31 maja nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym "Jan Paweł II: Fundamenty demokracji", który odbył się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Były to ekstra lekcje - WOS, historia i religia w praktyce :)

Z relacji Wyspiarzy wynika, że było bardzo ciekawie:
- Dowiedzieliśmy się trochę o historii nuncjatury apostolskiej w Polsce. Dowiedzieliśmy się sporo rzeczy o demokracji. Mogliśmy na "przerwie kawowej" napić się herbaty. Uczestniczyliśmy w dyskusji na temat demokracji i pontyfikatu Jana Pawła II. Zabrałem na niej głos. A później udałem się z Korneliuszem na kebaba. I w taki oto przepyszny sposób zakończyliśmy II dzień konferencji pt. "Jan Paweł II: Fundament Demokracji". Było bardzo fajnie. Oby więcej takich wyjść! - zreferował Filip.

Wydarzenie, związane m.in. z 40. rocznicą pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i 30-leciem odzyskania wolności, zorganizowałą Fundacja na rzecz Wymiany Informacji Katolickiej wraz z Katolicką Agencją Informacyjną.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: kard. Stanisław Dziwisz – były osobisty sekretarz Jana Pawła II, Jacek Czaputowicz – Minister Spraw Zagranicznych, bp Rimanstas Norvilla – Biskup Wiłkowyski, premier Hanna Suchocka – była ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej, jak również abp Józef Kowalczyk – były nuncjusz apostolski w Polsce i prof. Joseph Weiler z Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego, jak również o. Maciej Zięba, dominikanin, z Instytutu Tertio Millennio.

Ważnym elementem tego spotkania edukacyjnego były wydarzenia przygotowane specjalnie z myślą o młodzieży. Odbyła się debata oksfordzka, zatytułowana „Rozwój oznacza poszerzenie ludzkiej wolności” oraz zajęcia warsztatowe dla młodzieży: „Niepodległość i patriotyzm dziś: czego uczy nas Jan Paweł II?”.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.