forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 
Ucieczka do Egiptu PDF Drukuj Email

Uciekali, uciekali, uciekali... czyli dzień skupienia dla starszych Wyspiarzy

Egipt 72

 

Pod hasłem „UCIECZKA DO EGIPTU” Starszaki z Wyspy przeżywali w weekend swoje trzydniowe adwentowe dni skupienia. Treść rekolekcji osnuta była wokół postaci Maryi i Józefa jako wzorów kobiecości i męskości. Podczas konferencji – oddzielnie dla dziewcząt i chłopców – odkrywano co znaczy prawdziwe piękno kobiety, czym wypełnić dziurę w Jej sercu, jak odróżnić prawdziwego mężczyznę od śmieciarza, po co (i o co) toczyć bitwę i jak podczas ratowania Pięknej albo zranionego serca, przeżyć przygodę życia.

Podczas warsztatów w ruch poszły wiertarki, piły i inne śrubogwoździe (artykuł pisze kobieta, uprasza się o wyrozumiałość) a sala przeistoczyła się w prawdziwy warsztat ciesielski.

W myśl przekonania „jaki Józek taki wózek”, wespół w zespół zbudowano cztery wozy, na których nocą i przez las uciekano z Loretto do Egiptu. Dziewczęta wiezione wygodnie na wozach przyznały, że mogłyby i dalej.

Działo się dużo więcej, bo i przypadła na ten czas Godzina Łaski, była Eucharystia, modlitwa wstawiennicza, był śmieszny film i Stasiek znalazł psa, o którego stoczył telefoniczny bój i wziął do domu. Byli absolwenci Wyspy z ubiegłych lat. Była wspólnota. Ale trudno to opowiedzieć, trzeba przeżyć… tę przygodę.

Tekst: Agata Eldring
Zdjęcia: Marlena Olechowska

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.