forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Szkoła Modlitwy - kwiecień 2018 PDF Drukuj Email

Czekając na Niedzielę Miłosierdzia

 

szk-modl-04-front

To była wyjątkowa szkoła modlitwy. W oktawie Wielkiej Nocy, w tygodniu przygotowującym nas do Niedzieli Miłosierdzia Bożego, przygotowaliśmy się do tego święta pod okiem... naszego Patrona! A dokładniej przy jego szczególnej symbolicznej obecności - w relikwiach Św. Jana Pawła II - które były z nami na Wyspie przez dwa dni.

Podczas spotkania w parafii Św. Marka Ewangelisty Dyrektor Tomasz Cichocki przybliżył nam historię ustanowienia Święta Miłosierdzia. Przypomniał, jak bardzo postaci dwojga świętych - Faustyny i Jana Pawła - są związane z rozprzestrzenianiem idei Bożego Miłosierdzia po całym świecie.

O szczególnej roli Św. Jana Pawła w swoim życiu opowiedziała nam też p. Agnieszka Księżopolska. Podkreśliła m.in. jak bardzo kochał młodzież i jak na nią liczył. Niejednego ściskało w gardle ze wzruszenia.

Po odczytaniu Ewangelii z Niedzieli Miłosierdzia Bożego odmówiliśmy wspólnie Koronkę a potem mieliśmy możliwość uczcić relikwie Św. Jana Pawła, prosząc go o wstawiennictwo w naszych sprawach. I od razu dziękując, że wziął je w swoje ręce :)
Życzymy wszystkim dobrego przeżycia Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Niech obfituje w Pokój Chrystusowy!

Tekst i zdjęcia: Agata Eldring

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.