forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
Woda dla każdego PDF Drukuj Email

Woda dla każdego!

pah-front

Wyspa zaangażowała się w projekt Polska Akcja Humanitarna (PAH) pod hasłem „Zróbmy pokój”. Z tej okazji 7 marca klasa 2 gimnazjum wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez wolontariuszkę z PAH.

Uczniowie na początku zajęć poznali fakty i statystyki dotyczące występowania i użytkowania wody na terenie Afryki i w innych częściach świata. Poruszył nas fakt, że dla przeciętnego mieszkańca Sudanu przypada 20 litrów wody dziennie, a dla Europejczyka 120-190 litrów.

Następnie zagraliśmy w grę planszową: zostaliśmy podzieleni na trzyosobowe rodziny i naszym zadaniem było rozdysponowanie prac oraz żetonów symbolizujących wodę i pożywienie. Ta zabawa uzmysłowiła nam, jak trudne jest życie bez bieżącej wody i zdobywanie jej ze bardzo oddalonych miejsc.

Po udanej rozgrywce wolontariuszka Pani Kalina pokazała nam film, przedstawiający budowę studni, zorganizowaną przez Polską Akcję Humanitarną dla ludzi mieszkających w Sudanie Południowym. W podsumowaniu zajęć wypisaliśmy korzyści płynące z bliskiego położenia studni.

Na zakończenie zrobiliśmy sobie grupowe selfie i podziękowaliśmy Pani Kalinie za bardzo interesujące warsztaty. Dzięki tym zajęciom doceniliśmy miejsce, w którym mieszkamy i bieżącą wodę, którą mamy niemal wszędzie. Wiemy również, że wodę powinniśmy oszczędzać, a naszą energię i pracę poświęcić na pomoc ludziom, dla których woda jest luksusem - napisała Zuzia z 2 klasy gimnazjum.

Tekst: Marta Puchowska

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.