forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 
Sejm PDF Drukuj Email

A może by tak zostać posłem..?

 

sejm-front

W ramach lekcji WOS-u Wyspiarze trafili na ląd wzbudzający u wielu emocje a u każdego ciekawość: odwiedzili ustawodawcze centrum dowodzenia państwem czyli Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Dowiedzieli się m.in. do czego służy każdy przycisk przy krześle posła i przekonali się, że sala obrad w telewizji wygląda na dużo większą niż jest w rzeczywistości.
Ale oddajmy głos samym uczestnikom, którzy - przesiąknąwszy atmosferą obrad sejmowych - spisali sprawozdanie z wizytacji :)


"W piątek, 17.11.2017 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczce do Sejmu. Zostaliśmy zaproszeni tam przez Pana Posła Andrzeja Malaka.
W Sejmie zobaczyliśmy wiele ciekawych rzeczy, między innymi kolekcję lasek marszałkowskich, makietę budynków sejmowych, krzyż wykonany z 1000 letniego drewna dębowego i wiele innych przedmiotów. Jednak najciekawsza była sala obrad. To tam odbywają się posiedzenia Sejmu. Zwykle w ławach poselskich zasiada 460 posłów. Dowiedzieliśmy się, że przejściami podziemnymi przechodzi się do innych budynków sejmowych
Pani przewodnik pokazała nam tablice upamiętniające 18 parlamentarzystów, którzy zginęli 10 kwietnia w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem oraz 300 posłów zamordowanych w latach 1939-1945. Po tak dużej dawce historii udaliśmy się na obiad w restauracji sejmowej.
Na zakończenie Pan Poseł opowiedział nam o planach związanych
z upamiętnieniem miejsca bitwy pod Olszynką Grochowską oraz przekazał nam pamiątkowe gadżety.
Wycieczkę uważamy za bardzo interesującą, kształcącą i przyjemną.
Chętnie wrócimy jeszcze do Sejmu, być może jako posłowie lub senatorowie."

Martyna Kozłowska, Zuzanna Poźniak

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.