forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości 
XIII rajd z Papieżem PDF Drukuj Email

XIII Rajd za Papieżem. Szczęśliwy :)

 

XIIIrajd

 

Czy można modlić się różańcem jeżdżąc na rowerze? W ostatnią sobotę w czasie XIII Rajdu za Papieżem po Targówku próbowaliśmy tego doświadczyć.


Rano spotkaliśmy się w kościele św. Marii Magdaleny, tam po rejestracji rozdano uczestnikom koszulki rajdowe i wyruszyliśmy.

W kolejnych stacjach dowiedzieliśmy się, kim byli Hiacynta, Łucja i Franciszek i co powiedziała do nich Matka Boża w Fatimie. Na terenie budowanego kościoła św. Barnaby mieliśmy za zadanie odszukać zakopane w słoikach skarby, czyli słowa tajemnic fatimskich.

Przedstawiliśmy też w scenkach tajemnice różańcowe, by na końcu grupowo wykonać duuuży różaniec z papieru. Natomiast w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej modliliśmy się ulubioną modlitwą naszego patrona św. Jana Pawła II.

Zwieńczeniem całego wydarzenia było losowanie nagród wśród uczestników rajdu.

Dziękujemy mocno zaangażowanej Kadrze, Rodzicomoraz Straży Miejskiej, która służyła pomocą. Bez Was daleko byśmy nie zajechali :)
Dziękujemy współorganizatorom: Urząd Dzielnicy Targowek, Szkoła Podstawowa nr 380, Parafia św. Marii Magdaleny, Parafia św. Barnaby, Sanktuarium M. B. Różańcowej oraz sponsorom: Bakalland, OSiR Targówek, SUNFLOWER CATERING.

tekst: Marta Puchowska
zdjęcia: Maja Puchowska

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.