forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 
XII Rajd PDF Drukuj Email

Zatrzymaliśmy się "za Papieżem" przy Matce


rajd-frontTo już po raz XII przejechaliśmy ulicami Targówka "Za Papieżem na rowerze". Tym razem, naśladując jego oddanie Matce Bożej i zawołanie "Totus Tuus", ruszyliśmy po dzielnicy śladami kapliczek Maryjnych. Hasłem rajdu było wezwanie "Zatrzymaj się przy Matce". Zatrzymywaliśmy się więc - i w sensie symbolicznym i dosłownym.

Podczas rajdu zorganizowane były tradycyjnie przystanki z zadaniami dla uczestników, m.in. związanymi z sanktuariami maryjnymi w Polsce i na świecie w Gimnazjum 145 oraz o tematyce "Maryjno-Matczynej" na naszej Wyspie. Jednym z zadań było też wykonywanie ekspozycji ze zdjęć odwiedzonych kapliczek, która posłuży - takie są plany - na wystawę.

Rajd zakończył się losowaniem atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Urząd Dzielnicy Targówek oraz grillem dla zdrożonych rajdowiczów w DK "Świt".

Nie zdawaliśmy sobie wcześniej sprawy, jak wiele na samym Targówku kapliczek Maryjnych się znajduje, nie licząc krzyży przydrożnych. W dodatku nie tylko starych ale i nowych - np Matki Bożej Ostrobramskiej na młodym Osiedlu Wilno. Zaskakujące to i budujące: przy Maryi bezpieczniej, z Maryją raźniej. W końcu... nie ma jak u Mamy! :)

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.