forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
Nowa wspólnota PDF Drukuj Email

Wspólnota modlitewna

wspolnota-front

Dni Skupienia to na Wyspie wydarzenie starannie przygotowywane, omadlane i wyczekiwane. Na kilka tygodni wstecz uczniowie wypytują gdzie się odbędą, w jakiej formie i jaki będzie temat. W tym roku było o co pytać, gdyż rekolekcje miały być inne od poprzednich, temat utrzymywany był w tajemnicy do ostatniej chwili a cel odsłonięty został dopiero na sam koniec.
Hasłem tegorocznych Wielkopostnych Dni Skupienia była WSPÓLNOTA - w wymiarze szkolnym, społecznym a nawet w wymiarze... stołu. Jednak przede wszystkim w wymiarze formacji modlitewnej.

 

Podczas dwóch dni Wyspiarze doświadczali różnych wymiarów wspólnoty. W piątek uczestniczyli w "Wieczorze chwały" zorganizowanym przez wspólnotę salezjańską w Płocku. Sobotę zaś spędzili w parafii Św. Marka. Podczas konferencji, warsztatów i wspólnej modlitwy poznawali jakie wspólnota powinna spełniać warunki, co dawać, co można w niej otrzymać i jakie są jej cele. Niezwykle ciekawym doświadczeniem był wspólny obiad w domach kolegów mieszkających bliżej Wyspy.

Jednak punktem kulminacyjnym była modlitwa kończąca rekolekcje, podczas której próbowaliśmy wejść głębiej w smakowanie Słowa Bożego oraz na nie odpowiedzieć. I wtedy zapadła TA decyzja. 25 marca 2017 roku, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, zawiązał się zalążek nowej wspólnoty modlitewnej na Wyspie dla młodzieży. Absolwenci wzięli ster w swoje ręce, są pierwsi chętni, już są też pierwsze pomysły adaptacji strychu...

Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzinom, które zgłosiły gotowość przyjęcia na obiad uczniów z dalszych stron. Odzew był tak duży, że aby odpowiedzieć na każdy odruch serca - trzeba było uczniów dzielić na mniejsze, niż w początkowych zamiarach, grupki. Dziękujemy Ks. Michałowi za współprowadzenie rekolekcji oraz p. Darkowi, Tacie Zuzi, za wsparcie muzyczne podczas modlitwy.
Dziękujemy na koniec naszej młodzieży - za dojrzałe podjęcie tematu i chęć podarowania weekendowego czasu wspólnocie szkolnej. Czyli... samym sobie :)

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.