forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Adwent'2016 PDF Drukuj Email

adwent2016-frontW pierwszy weekend adwentu - licząc od piątku - Wyspiarze przycumowali w Słupnie, aby tam przeżyć swoje coroczne 3 dni adwentowego skupienia. W tym roku Pan prowadził nas ewidentnie ku dziękczynnieniu i uwielbieniu, więc hasłem rekolekcji było krótkie a pojemne słowo: "Dziękuj(ę)!".

 

W piątek głównym punktem programu było świadectwo Grzegorza Wacława "Dzikiego" - byłego punka, obsługującego technicznie zespoły "Siekiera", "Armia", współautora książki "Radykalni". Historia Dzikiego - jego niemocy, buntu i nawrócenia - zrobiły na naszej młodzieży duże wrażenie, po spotkaniu pytaniom nie było końca.

Sobota od rana zmierzała do drugiego punktu kulminacyjnego, czyli modlitwy uwielbienia. Poprzez konferencję (a co to jest w ogóle dziękczynnienie?), inwentaryzację (szukanie po terenie powodów do wdzięczności), zajęcia plastyczne (tworzenie namacalnych dowodów wdzięczności) oraz warsztaty muzyczne dotarliśmy do kaplicy, w której Ksiądz Michał wystawił dla nas Najświętszy Sakrament. Przy akompaniamencie pięknego "Grania i Śpiewania Bożego" oraz  podczas prowadzonej przez księdza modlitwy, wielbiliśmy Jezusa śpiewem a nawet i tańcem! Gdy się serca otwierają to ciało się nie może powstrzymać...

Niedziela też miała swój punkt kulminacyjny - oczywiście Eucharystię, najgłębszą i najpełniejszą formę dziękczynienia. Na mszę św. dotarły rodziny naszej młodzieży, z którymi spotkaliśmy się później na wspólnej agapie.
Było rodzinnie i... słodko :)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz prowadzącym za osobiste zaangażowanie w to, co się podczas tych trzech dni dokonało. Dziękujemy Księżom Salezjanom za konferencję i Eucharystię. Dziękujemy zespołowi "Granie i Śpiewanie Boże" - za natchnienie jakiś czas temu i za poprowadzenie wieczoru uwielbienia.

W sposób szczególny dziękujemy Rodzicom: za ciasta też ;), ale przede wszystkim za ich czynną obecność, dzięki której Eucharystia i agapa były prawdziwie (z gr.) "ucztami miłości".

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.