forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
Przygotujmy Szlachetną Paczkę! PDF Drukuj Email

logo-paczka uPrzygotujmy Szlachetną Paczkę! :)

Szanowni Państwo,
Drodzy Rodzice, Nauczyciele,
Przyjaciele Wyspy,

po raz drugi włączyliśmy się - jako Wyspa JP2 - w Szlachetną Paczkę, akcję, która w zeszłym roku zjednoczyła nasze siły i dała nam oraz jednej potrzebującej Rodzinie wiele radości. W tym roku także wybraliśmy Rodzinę, tym razem niepełną - matkę samotnie wychowującą troje dzieci.
Lista potrzeb jest spora i chociaż członkowie tej Rodziny cieszyć się będą z każdej najmniejszej pomocy, to jednak wspaniale byłoby zaspokoić jak najwięcej ich potrzeb, nikt inny bowiem już ich nie "kliknie"... Dlatego (i nie tylko dlatego) nie możemy zawieźć!

Zapraszamy wszystkich PRZYJACIÓŁ i ich Przyjaciół do włączenia się w organizację paczki dla 4-osobowej rodziny ze Stanisławowa :) Mamy czas do 11 grudnia!

W załączniku podajemy opis wybranej rodziny oraz pełną listę potrzebnych artykułów.

W tym roku potrzeby rodziny rozdzielimy na poszczególne klasy - jutro każda klasa otrzyma listę artykułów, które musimy zebrać aby przygotować szlachetną paczkę. Ponadto organizujemy zbiórkę pieniędzy na nową lodówkę dla rodziny - potrzebujemy ok. 1500 zł.

Gorąco zachęcamy do przyłączenia się - w miarę swoich indywidualnych możliwości - przyda się każdy kilogram mąki, każda kredka, każda złotówka...

Poniżej znajduje się opis potrzeb Rodziny - dary można dostarczać na Wyspę w dni powszednie w godz. 8-16ej do 9 grudnia.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 789-340-135 lub mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Serdecznie pozdrawiamy! :)

Szlachetna paczka od Wyspy

 

Opis rodziny

Pani Marzena (44 l.) jest rozwiedziona, samotnie wychowuje trójkę dzieci: Mateusza (21 l.), Sebastiana (19 l.) i Asię (8 l.). [imiona zostały zmienione]

 

Na co dzień pani Marzena zajmuje się dziećmi, szczególnie Asią, która potrzebuje opieki matki w postaci dowożenia i odbierania ze szkoły oraz pomocy w odrabianiu prac domowych. Opieki potrzebuje również Sebastian. Często posiada silne bóle brzucha, konieczna jest wówczas pomoc medyczna, hospitalizacja. W związku z powyższym pani Marzena nie pracuje zawodowo, sytuacja finansowa jest trudna. Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania oraz wydatków na leki pozostaje na życie około 224 zł miesięcznie na jednego członka rodziny. Kwota ta często nie wystarcza na podstawowe potrzeby dzieci, a dochodzą do tego jeszcze znaczące wydatki szkolne. Rodzina posiada dobre warunki mieszkaniowe. Dom jest czysty, zadbany. Pani Marzena w pełni "poświęciła" się dzieciom. Są one dla niej najważniejsze. Stara się chwytać dodatkowych prac dorywczych aby podreperować budżet domowy. Piękne jest to jak rodzina wspiera się wzajemnie i jak się kocha. Wśród największych potrzeb Pani Marzena wymienia lodówkę. Ta, którą posiada nie nadaje się już do użytku. Często się psuje, nie chłodzi odpowiednio. Bardzo przydatny byłby koc, ponieważ brakuje tego rodzinie. Dużą pomocą będzie również żywność.

 

 

Potrzeby rodziny

koc

lodówka

żywność

 

- Żywność trwała:

Jakich produktów żywnościowych potrzebuje rodzina:

Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

 

- Środki czystości

Jakich środków czystości potrzebuje rodzina:

Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów

 

- Odzież

Marzena

Rodzaj odzieży: bluzka (rozmiar: 40)

 

Sebastian

Zimowa bluza (rozmiar: M / 175 cm, sylwetka: szczupły)

 

Asia

Rodzaj odzieży: zimowa spodnie (rozmiar: 146, sylwetka: bardzo szczupła)

 

- Obuwie

Marzena

Zimowe buty, rozmiar:37

 

Sebastian

Rodzaj obuwia: adidasy, rozmiar: 42

 

Asia

Rodzaj obuwia: zimowe buty, rozmiar 34

 

 

- Pomoce szkolne

Jakich pomocy szkolnych potrzebuje rodzina?

Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Plecak, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik

 

- Wyposażenie mieszkania

Jakiego wyposażenia mieszkania potrzebuje rodzina:

Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka

 

 

Brakujące sprzęty:

 

Lodówka - pani Marzena na taka malutką starą lodówkę, która

już teraz działa ostatkami sił.

 

Krzesło do biurka dla Asi, korzysta z starego, bujającego się

 

- Specjalne upominki:

  • Asia - Miś panda na baterie
  • pani Marzena - bransoletka, biżuteria
  • Sebastian - bluza młodzieżowa
  • Mateusz – perfumy

 

 

Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, ważnych w przygotowaniu Paczki.

 

*Rzeczy, które podarujesz rodzinie powinny być dla niej prezentem. Nie muszą być one nowe, a jeśli są używane – niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku – jest jak prezent. Przygotuj paczkę tak, by podniosła poczucie własnej wartości u obdarowanych przez Ciebie

osób.

* W Paczce powinny znaleźć się suche i trwałe artykuły spożywcze. Prosimy, aby nie pakować do pudeł produktów, które łatwo ulegają uszkodzeniu, wylaniu, rozgnieceniu.

* Aby prezent nabrał świątecznego charakteru można owinąć pudła świątecznym papierem! Warto też dodać kilka słów od siebie dla rodziny – chociażby na świątecznej kartce, czy w liście.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.