forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
VI Rajd ZA PAPIEŻEM NA ROWERZE PDF Drukuj Email

rajd front

19 października, współorganizowany przez Gimnazjum Wyspa JP2, odbył się VI Rajd „Za papieżem na rowerze”. W ramach Dnia Papieskiego (13.10.2013 r.), obchodzonego w tym roku pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”, ok 60 uczniów ze szkół Targówka wyruszyło na swych jednośladach śladami szóstej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, która w 1997 roku przebiegała pod hasłem „Chrystus wczoraj, dziś i na wieki.Idea tegorocznego rajdu, ze względu na odbywający się podczas papieskiej pielgrzymki Kongres Eucharystyczny, osnuta była wokół tematu Eucharystii. Rowerowa wyprawa rozpoczęła się w par. pw. św. Marii Magdaleny, gdzie odbyła się wspólna modlitwa i pobłogosławienie rowerzystów.
Kolejne przystanki – w Lasku Bródnowskim, w Gimnazjum 143, w SP 84 – nawiązując do miast, które Ojciec Święty odwiedził podczas szóstej pielgrzymki, były miejscem wykonania poszczególnych zadań. Młodzież podzielona na grupy pracowała na bazie odnalezionych cytatów z nauczania bł. Jana Pawła II, przygotowywała modlitwy i dekorację do Eucharystii, tworzyła i przedstawiała na forum  plakaty dotyczące cudów eucharystycznych. Kulminacyjnym punktem programu była msza św. w parafii pw. św. Barnaby Apostoła, podczas której uczestnicy rajdu złożyli w ofierze duchowe i materialne cegły przeznaczonych na budowę kościoła.
Ostatni przystanek miał miejsce w Przedszkolu Sióstr Pallotynek nr 22 przy ul. Wolbromskiej. Odbyło się tam wielkie losowanie nagród, wśród których były m.in. rowerowy GPS, vouchery na pływalnię Polonez, do kina Świt i Multikina, do Pizzerii Bella Napoli, pijalni czekolady Tchibo i inne. Po pokrzepieniu ducha zmęczeni rowerzyści mogli też liczyć na pokrzepienie ciała – gościnne Siostry zaprosiły uczestników na ognisko z pysznymi kiełbaskami.

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

31

32

33

 

 

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.