forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 
Poświęcenie Wyspy i ślubowanie pierwszych Wyspiarzy PDF Drukuj Email

slubowanie front22 października, we wspomnienie liturgiczne bł. Jana Pawła II - Patrona Niepublicznego Gimnazjum Wyspa JP2, w dniu będącym jednocześnie świętem szkoły, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów I klasy oraz poświęcenie gimnazjum. Ośmiu pierwszych uczniów Wyspy JP2, mocnym, choć poruszonym emocją głosem, w obecności J.E. ks. bp Marka Solarczyka, przy duchowym wsparciu rodziców i nauczycieli, zadecydowało: "ślubujemy!". Poniosło się echem po kościele niczym "amen". A potem na Wyspę spadł deszcz... wody święconej. Ale po kolei...

 


Uroczystość rozpoczęła się w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego mszą św. o godz. 12.00, której przewodniczył biskup warszawsko-praski Marek Solarczyk. Przy ołtarzu obecni byli również ks. Tomasz Gil - proboszcz parafii i duch opiekuńczy Wyspy oraz Ks. Dariusz Korbik i Ks. Jacek Kołak - wspierający duchowo przyjaciele. Podczas wspólnej eucharystii miało miejsce ślubowanie Uczniów słowami Roty, którą przy pomocy nauczycieli ułożyli wspólnie na lekcjach jęz. polskiego i historii:

"My, uczniowie klasy pierwszej Gimnazjum Wyspa JP2, podążając śladami Jana Pawła II, uroczyście ślubujemy:

  • wspólnym wysiłkiem budować historię i tradycję Szkoły - ŚLUBUJEMY
  • z szacunkiem i kulturą odnosić się do siebie - ŚLUBUJEMY
  • sumiennie uczyć się i pracować wytrwale - ŚLUBUJEMY
  • zdobywać na Wyspie umiejętności, które pozwolą nam i otaczającym nas ludziom przetrwać na morzu tego, co proponuje nam świat - ŚLUBUJEMY
  • wypływać na głębię naszych możliwości - ŚLUBUJEMY
  • korzystać z nawigacji, którą są wartości – prawda, uczciwość i braterska miłość – ŚLUBUJEMY

Tak mi dopomóż Bóg!
Błogosławiony Janie Pawle II, módl się za nami!"


Na zakończenie mszy św. Ksiądz Biskup udzielił specjalnego błogosławieństwa wraz z ucałowaniem relikwii bł. Jana Pawła II - uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz zgromadzonym gościom i przyjaciołom Wyspy JP2.

Druga część uroczystości miała miejsce w siedzibie Gimnazjum Wyspa JP2 przy ul. Radzymińskiej. Bp. Marek - nie szczędząc święconej wody - poświęcił krzyż oraz godło a następnie pomieszczenia szkoły. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły - Tomasz Cichocki. Wspominając proces powstania szkoły - od zrodzenia się idei Wyspy JP2 do powstania Gimnazjum - podziękował wszystkim gościom za przybycie oraz wspieranie w tym trudnym, ale owocnym procesie. I faktycznie wszyscy czuliśmy się otoczeni przez życzliwych, podobnie czujących przyjaciół, którym - tak jak nam - zależy na inwestowaniu w rozwój młodego człowieka w duchu wartości. O wspólnym patrzeniu i potrzebie wymiany myśli świadczyły długie i serdecznie rozmowy podczas agapy.


Szanowni Goście, Drodzy Przyjaciele - za Waszą obecność w ważnym dla nas dniu, za wsparcie i wielokrotne słowa zachęty - z głębi serca DZIĘKUJEMY!

 

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

16a

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

 

 

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.