forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Wyjazd integracyjny do Czerwińska PDF Drukuj Email

integracja fronttW dniach 5-6 września, czyli prawie na samym początku roku szkolnego, klasa pierwsza Niepublicznego Gimnazjum Wyspa JP2 pod opieką nauczyciela języka niemieckiego – p. Erwina Zalewskiego - uczestniczyła w wyjeździe integracyjnym do Czerwińska. W starym klasztorze Ojców Salezjanów usytuowanym nad samą Wisłą i w pięknych „okolicznościach przyrody” uczniowie nabierali sił na dalszy rok nauki.

Silna grupa pod wezwaniem (JP2!) rozpoczęła wyprawę od zwiedzania Czerwińska – zabytkowego klasztoru i bazyliki a także okolic, po których oprowadzał ją ks. Przemek „Kawa” Kawecki SDB. Wspólne szukanie śladów z I wojny światowej, przeprawa przez okopy w pobliskim lesie, okazały się fascynującą przygodą. Po powrocie, w ramach odpoczynku, młodzież wysłuchała opowieści o misjach. Ks. Józef Ziółkowski, pokazując niezwykłe zdjęcia, opowiedział młodym ludziom o trudnej ale i fascynującej pracy w Afryce. Nie obyło się bez wizytacji - po południu z "wizytą gospodarską" przyjechał dyrektor p. Tomasz Cichocki wraz z p. Agatą z sekretariatu i p. Sandrą, specjalistką od gier i zabaw. I właśnie wieczór obfitował w zabawy integracyjne, podczas których trzeba było się wykazać refleksem i wyobraźnią. Zabawy nie tylko generowały salwy śmiechu, ale i osiągnęły swój cel: ostatecznie zintegrowały młodą klasę. Obfitujący w atrakcje dzień zakończył się przy ognisku, gdzie poza kiełbaskami główną atrakcją była gra w mafię i zadawane przez p. Erwina łamigłówki. Przy zawiązywaniu supła bez puszczania końców sznurka… wszyscy polegli..!

Po czwartkowych zabawach piątek akcentował bardziej sferę duchową. Krótka pogadanka oraz modlitwa Pismem Świętym wprowadziły młodzież w główny punkt dnia – wspólną Eucharystię. Gimnazjaliści byli zadowolenie z wyjazdu, na którym nie zabrakło przysłowiowych – i tańca i różańca. I liczą na kolejne wyprawy :)

1 2

3 4

5 6

7 8

9 10

11 12

13 14

15

16 18

19 20

21  22

23 24

25 26

27 28

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.