forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Po raz piąty „Za Papieżem na rowerze” PDF Drukuj Email

rajd front

18 maja, w 93. Rocznicę urodzin Jana Pawła II, odbył się V rajd „Za Papieżem na rowerze” zorganizowany przez Gimnazjum Wyspa JP2 przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Targówek i Gimnazjum nr 145. W tym roku miał on formułę gry miejskiej i polegał na odnalezieniu ośmiu miejsc na Targówku związanych z osobą Ojca Świętego oraz wypełnieniu dodatkowych zadań. 63 uczestników orzekło zgodnie, że wcale nie było łatwo!

karty

Pomysłodawcą rajdów jest Tomasz Cichocki – dyrektor Wyspy JP2. Idea kolejnych rajdów osnuta jest wokół pielgrzymek Ojca Świętego do Polski. Nawiązują do nich zawsze zadania i warsztaty prowadzone w ramach rajdu.

 

W tym roku było to upamiętnienie piątej pielgrzymki i słów wypowiedzianych 22 maja 1995 roku w Skoczowie: „Nasza Ojczyzna stoi dzisiaj przed wieloma trudnymi problemami społecznymi, gospodarczymi, także politycznymi. Trzeba je rozwiązywać mądrze i wytrwale. Jednak najbardziej podstawowym problemem pozostaje sprawa ładu moralnego. Ten ład jest fundamentem życia każdego człowieka i każdego społeczeństwa. Dlatego Polska woła dzisiaj nade wszystko o ludzi sumienia!”

 

smileRównież z tymi słowami Ojca Świętego związana była propozycja skierowana do ojców z Targówka, aby napisali list do młodego pokolenia, zaczynający się od słów: „Nie mogłem postąpić inaczej – sumienie mi nie pozwalało…”. Cztery z tych listów zostały odczytane. Młodzież słuchała w skupieniu, a jedno ze świadectw wręcz zostało nagrodzone oklaskami. Pokazuje to, jak bardzo młodzi ludzie potrzebują autorytetów i że doceniają postawy prezentujące moralność i siłę charakteru. Kopie listów zostały na pamiątkę rozdane wszystkim uczestnikom rajdu.

 

Coroczną tradycją odbyło się też wyczekiwane losowanie nagród i pamiątek, wśród których było wiele atrakcji. Koszulki, plecaki, albumy, zaproszenia do teatru, kina, restauracji czy na basen – to tylko część z nich. Kulminacyjnym momentem było oczywiście losowanie nagrody głównej – mini tabletu ufundowanego przez Burmistrza Dzielnicy Targówek.

 

listRównolegle do rajdu, podczas trwania rejestracji uczestników, odbył się też Dzień Otwarty Gimnazjum Wyspa JP2. Zainteresowani rodzice z przyszłymi uczniami mieli okazję wysłuchać prezentacji dyrektora oraz obejrzeć szkołę.

 

Ostatnim etapem rajdu był wspólny przejazd do parafii Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Ziemowita. Proboszcz parafii, ks. Tomasz Gil, poprowadził modlitwę w intencji przybyłych rodzin i Gimnazjum Wyspa JP2 oraz pobłogosławił uczestników relikwiami bł. Jana Pawła II.

 

Rajd zakończył się wspólnym ogniskiem, na które zaprosił nas gościnny ks. Tomasz.

Wspomnimy na koniec o deszczu, bo lunął z nieba rzęsiście. Ale było to dokładnie w trakcie naszej litanii do bł. Jana Pawła II w kościele. Czuliśmy specjalną opiekę – Jubilat zadbał, by nie spadła na nas nawet kropla deszczu… :)

 

 

tlum rowery

   list2 tablet relikwie ognicho

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.