forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
Bohaterowie swych dzieci w akcji PDF Drukuj Email

TATOWIE

27 kwietnia na naszej Wyspie odbyły się warsztaty "Bliżej" - zajęcia dla ojców poprowadzone przez trenerów Inicjatywy Tato.Net. Warsztaty miały na celu - jak nazwa wskazuje - m.in. zbliżenie "tatów" z dziećmi, wzmocnienie rodzicielskich umiejętności, ukazanie niepowtarzalności roli ojców w rozwoju dziecka a także sposobów na pogłębianie więzi z latoroślami. Zajęcia zostały oparte na czterech filarach efektywnego ojcostwa, do których zalicza się: zaangażowanie, stałość, znajomość dziecka i opiekuńczość. Składały się na nie zarówno moduły w formie wykładu, zadań do wykonania jak i nowatorsko poprowadzone ćwiczenia.

W podsumowaniu warsztatów ojcowie zgodnie przyznali, że wielką wartością wyniesioną z zajęć było głębsze poznanie siebie: swoich mocnych stron, oraz tych, nad którymi trzeba jeszcze popracować. Dla wielu przełomowym odkryciem było rozpoznanie wpływu ich ojca na własne rodzicielstwo. Podkreślono też wartość integracji i wymiany doświadczeń z innymi ojcami oraz informacje zwrotne od uczestników grupy.

A my - zapatrzeni na patronów Wyspy: Św. Józefa i Karola Wojtyłę - cieszymy się razem z ojcami i trzymamy kciuki za owocne wdrażanie nabytych umiejętności w życie rodzinne.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.