forex trading logo

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 
W sobotę byliśmy "na końcu świata" PDF Drukuj Email

tango

14 kwietnia Wyspa JP2 na kilka godzin stała się ziemią argentyńską. Zaproszeni goście poznali bliżej ojczyznę Papieża Franciszka, podstawowe kroki tanga argentyńskiego oraz smak argentyńskiego wina. Tego wieczoru wszyscy byliśmy Argentyńczykami!

Wieczór argentyński rozpoczął się od spotkania z byłym konsulem Rzeczpospolitej Polskiej w Argentynie, który przybliżył nam "daleki kraj" pochodzenia Ojca Świętego Franciszka. Poznaliśmy zarys historii Argentyny z wyakcentowanymi dziejami oraz obecną pozycją Kościoła Katolickiego a także specyfikę i problemy mieszkańców. Dowiedzieliśmy się np, że społeczeństwo Argentyny jest bardzo rozwarstwione - istnieje przepaść między bogatymi (dzielnice willowe, nowoczesne centra) a skrajnie ubogimi (slumsy, wysoka przestępczość). I że są dwa punkty wspólne jednoczące te światy: futbol i... Kościół Katolicki. Istotną też dla nas informację była ogromna rola kościoła w wychowaniu młodzieży poprzez edukację (szkoły, prasa katolicka) oraz organizowanie wydarzeń o charakterze religijno-kulturalnym.

Po prezentacji wszyscy zostali zaproszeni na degustację win chilijskich i argentyńskich okraszoną ciekawymi informacjami o uprawie winnic i specyfice rolnictwa chilijskiego i argentyńskiego.

Jednak żeby poznać ducha Argentyny trzeba jeszcze z zamkniętymi oczami... zatańczyć argentyńskie tango. Umożliwiła nam to para zawodowych tancerzy, którzy nauczyli nas podstawowych kroków i uświadomili, że w tej "dyscyplinie" najważniejsza jest nie sprawność fizyczna, lecz intuicyjne wyczucie partnera i wzajemne zaufanie.

Jak w życiu..! :)

 

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.